
У Покровському перинатальному центрі відкрили оновлене відділення виходжування недоношених дітей (фото)
У Покровську відкрилося відділення другого етапу виходжування недоношених дітей.
Про це повідомляє офіційний канал Покровської міської військової адміністрації.
4 грудня, на базі Покровського перинатального центру відбулось урочисте відкриття відділення надання допомоги новонародженим, на яке завітали керівники ДонОДА.

До повномасштабного вторгнення на Донеччині працювало 3 перинатальних центри. Зокрема по одному центру III рівня в Маріуполі та Краматорську та один центр II рівня в Покровську.
Деяке устаткування перевезли із закритих через воєнний стан відділень, а також придбали за кошти обласного бюджету.


«На жаль, зараз в області залишився лише один такий заклад. Нещодавно було прийнято рішення підвищити рівень цього центру в Покровську. Завдяки цьому оновленню, тепер не потрібно буде немовлят направляти в місто Дніпро. Також позитивний момент є в тому, що цей пакет — реабілітація недоношених немовлят - це окремий пакет контрактування з НСЗУ, а саме неонатальна реабілітація. Він дуже добре оплачується. Тобто це наповнення бюджету самої лікарні», — розповів заступник начальника ОВА Денис Клюшников.

За словами заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової, укомплектували відділення з різних джерел.
«Тепер відділення має сучасний вигляд та медобладнання, яке є тільки в Донецькій області. Сюди вже від завтра переведуть на реабілітацію четверо пацієнтів. Ми дуже вдячні обласній військовій адміністрації за те, що вони нам надали обладнання на півтора мільйона гривень, яке буде рятувати життя наших дітей. Вдячна всім, хто долучився до створення цього відділення і цих комфортних умов, де будуть перебувати й діти і їх мами, і звичайно лікарі та медсестри, адже вони також заслуговують на це, проводячи багато часу на роботі, даруючи нове життя нашим малюкам», — зазначила Маргарита Ідрісова.
Як розповів керівник перинатального центру Іван Циганок, з початку року на світ вже з'явилось 640 немовлят, 120 з яких народилися передчасно. 42 дитини потребували інтенсивної допомоги, а також переводу до другого етапу виходжування.
Розраховано відділення на одночасне перебування 6 пацієнтів. За необхідності тут можна розмістити до 10 немовлят.
Також: за десять місяців 2023 року допомогу від гуманітарних організацій отримали 10 мільйонів українців
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.