20 Жовтня 2021, 12:00

У парламенті третій рік не голосують законопроєкт про соціальні гарантії для звільнених з ув'язнення в ОРДЛО
Кілька років в українському парламенті лежить законопроєкт, який визначає соціальні гарантії для людей, що пережили незаконне ув'язнення. Депутати вже навіть проголосували за цей закон в першому читанні, але потім склад парламенту змінився і про проєкт забули.
Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
Цього року закон перереєстрували. Ось головні нововведення, які він пропонує:
- У законопроєкті прописана безплатна медична та психологічна допомога звільненим з полону. Однак, прописано це не ідеально, на думку постраждалих. Оскільки порядок надання такої допомоги, згідно з проєктом, визначає Кабмін. Отже, чи буде це довготривала і стабільна допомога, наразі невідомо.
- Законопроєкт також передбачає обов’язкове забезпечення житлом людей, які повернулися з ув'язнення. Там ще міститься примітка: житло має бути придатним для проживання. А ось на самих людей покладається обов’язок платити за комунальні послуги.
- Грошові компенсації депутати пропонують нараховувати залежно від тривалості перебування людини в полоні. Відтак, за кожен місяць перебування в місцях незаконного позбавлення волі пропонують нараховувати одну мінімальну заробітну плату.
- Також в законопроєкті передбачають виплату компенсацій родичам, якщо заручник помер у полоні. Порядок виплат і суму має визначати Кабмін.
Варто зазначити, що родичі полонених продовжують наполягати на необхідності законів про незаконно ув'язнених на окупованій території та безвісти зниклих. Напередодні Дня захисників та захисниць вони оголосили про безстрокову акцію з вимогою до влади прийняти закони.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.