У МВС розповіли, кого вважатимуть колаборантом на захоплених рф територіях
Якщо на тимчасово захоплених рф територіях людина працює, наприклад, у магазині чи перукарем, то її неможливо притягнути до відповідальності за колабораціонізм.
Про це на брифінгу в Укрінформі сказала речниця МВС Альона Матвєєва.
«Під кожен випадок закон не застосуєш однаково. Наприклад, якщо людина працювала у магазині, то неможливо її притягнути за колабораційну діяльність. Кожен випадок розбирається окремо», - зазначила Матвєєва.
За її словами, якщо людина співпрацювала із загарбниками та надавала їм якусь інформацію, як раніше було у Київській області, коли росіянам передавали дані про українських військових, то тоді людина буде притягнута до відповідальності і їй буде вручена підозра.
«Якщо особа не співпрацювала (із загарбниками – ред.) у цьому ключі, а просто працювала перукарем, наприклад, на тимчасово захопленій території, то, відповідно, не буде претензій», - зазначила речниця МВС.
Вона додала, що причини співпраці людей із загарбниками треба визначати у кожному окремому випадку. «Треба визначати по конкретному випадку. Здебільшого важко встановити, бо люди, яким вручається підозра заочно, знаходяться на тимчасово захоплених територіях. Часто співпраця з окупантами обґрунтована тим, що людям обіцяють дати керівні посади, також це може бути фінансова винагорода», - сказала вона.
Також люди, за її даними, можуть співпрацювати із агресором задля отримання якоїсь користі для себе чи через помсту. «Були випадки, коли людина хотіла полегшити собі виїзд на територію іншої країни», - уточнила Матвєєва.
За її словами, покарання за колаборацію з рф також у кожному випадку визначається окремо. «Наприклад, якщо людина закликала підтримувати військових рф або надавала якісь відомості, брала гуманітарну допомогу (від росіян – ред.) і розповсюджувала її – це одне покарання, якщо йдеться про якісь більш серйозні дії особи, наприклад, коли колабораційна діяльність людини мала такий вплив, що хтось через неї загинув – то термін у цьому випадку може бути більш серйозний, навіть до довічного ув’язнення", - зазначила речниця.