
У Мінцифрі анонсували розширення електронних послуг для переселенців на порталі "Дія"
У майбутньому перелік електронних послуг на порталі «Дія» для переселенців розшириться. Зокрема, можна буде онлайн подати заяву на призначення допомоги на наступний шестимісячний термін (у разі відсутності змін, що впливають на її призначення) та заяву про припинення виплати допомоги.
Про це йдеться в матеріалі Східного варіанту.
Як пояснює державна експертка нормативного реінжинірингу електронних послуг директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Ніна Попова, сьогодні внутрішньо переміщені особи навіть за відсутності змін, що впливають на призначення допомоги, змушені подавати повний пакет документів, які фактично дублюють інформацію, що вже є в розпорядженні органу соцзахисту населення. Це суперечить основним принципам у сфері надання публічних послуг і є зайвим навантаженням на людей.
«Ми скасовуємо цей механізм і надаємо можливість особі не дублювати дані, а просто ініціювати продовження послуги, на яку вона має право», - зазначає експертка Мінцифри.
Також у майбутньому через Портал «Дія» можна буде змінити місце проживання або перебування ВПО. Зараз для цього потрібно подавати заяву особисто через орган соцзахисту населення. Хоча сама послуга не потребує якогось підтвердження, тому в Мінцифри вважають логічним її переведення в е-формат.
Але, мабуть, найголовніше - це впровадження «дистанційної ідентифікації» особи, що дозволить віддалено ідентифікувати особу для продовження процедури соціальних виплат, в тому числі і пенсій.
Тобто в майбутньому будь-який пенсіонер може пройти ідентифікацію через смартфон.
Але для цього потрібно мати «Дію». Підпис у мобільному додатку «Дія» доступний за наявності біометричного документа - ID-картки або паспорта, дані яких знаходяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР).
«Розпізнавання особи людини здійснюється шляхом порівняння фотозображення людини, створеної нею за допомогою мобільного додатку «Дія», з оцифрованим зображенням особи відповідної людини, переданим з ЄДДР засобами єдиної інформаційної системи МВС мобільному додатку«Дія», - пояснює Ніна Попова.
За її словами, Мінреінтеграції та Мінцифри спільно вже розробили проект постанови Кабінету Міністрів України, що прирівняє віддалену ідентифікацію через «Дія.Підпис» до фізичної.
«Цей механізм покликаний стати елементом вдосконалення процесу виплати пенсій та допомоги шляхом впровадження віддаленої ідентифікації їх одержувачів без їх особистої присутності, що і дозволить скористатися послугами заявнику незалежно від фактичного місцезнаходження», - підкреслила експертка.
Сьогодні додатком «Дія» користуються 6,5 мільйона українців, серед яких 201 143 - мають статус ВПО.
Впровадження електронних послуг для ВПО на Порталі "Дія" реалізується в рамках проєкту "Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Проєкт підтримки Дія)", який здійснюється ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.
Також партнерами Мінцифри в цьому напрямку виступають Мінсоцполітики та Мінреінтеграції.
Читайте: У школі цифрової безпеки розповіли про безпеку програми «Дія»
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.