
У Маріуполі презентували документальний фільм "Авдіївка. Вистояти "про військові події на Донбасі (фото)
За підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій було знято фільм "Авдіївка. Вистояти "про військові події на Донбасі.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Бойове Братство України

29 січня 2017 року місто Авдіївка Донецької області було вибране російськими окупаційними військами як точка напруги на Сході України. Там відбулися локальні бої, руйнування критичної інфраструктури, газогонів, водогонів, ліній електропередач, житлових будівель… Внаслідок російської агресії місто та найбільший коксохімічний завод у Європі опинилися у жорстких умовах, близьких до справжнього колапсу. Про це раніше не було можливості говорити, оскільки існувала домовленість із представниками моніторингової місії ОБСЄ про нерозголошення інформації. Але минуло вже п'ять років…, - пояснює про фільм Жебрівський.

"Я пам'ятаю, що мені надійшло повідомлення о 7-й ранку. Я приїхав до кабінету, дав розпорядження і вже о 10-й годині був в Авдіївці. На місці було чітко зрозуміло, чого хочуть сепаратисти: щоб я як керівник Донецької ВЦА дав команду вивести людей з міста – і тоді вони зрівняють це місто з землею та захоплять території, ще й зупинять найбільший коксохімічний завод у Європі, який забезпечував більшу частину українських металургійних підприємств коксом. Було чимало людей, які ходили і повторювали: вивозьте людей, евакуюйте людей. Із дитячих садочків за бажанням вивозили дітей. Їх приймали у Лимані та Святогірську. Але буквально за 10 днів вони поверталися, бо чули такий меседж: ми місто евакуювати не будемо, але тим, хто бажає, надамо умови для евакуації", - згадує Жебрівський.

"З перших годин ми розгорнули на стадіоні великі намети для харчування та обігріву населення, забезпечили усім необхідним людей, які були прикуті до ліжка: підвозили дрова, вугілля, їжу, будівельні матеріали, а також постачали генератори на об’єкти критичної інфраструктури. Протягом восьми днів тривав порятунок Авдіївки… Загинуло два працівника ДСНС – керівник Авдіївської ДСНС Дмитро Тритейкін та працівник ДСНС Сергій Горбань, а також частина цивільного населення міста.Саме тоді, у найбільш екстремальний час, настав момент, який на війні називають «моментом істини». Це була мить повної ясності та розуміння плану подальших дій. Працівники ДСНС допомагали бригаді електриків виконувати аварійно-відновлювальні роботи. Мужності не забракло нікому з учасників операції з порятунку міста. Авдіївка вистояла завдяки вчасним та злагодженим діям рятувальних служб і підприємств, а також завдяки оперативним рішенням Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. Вдячний кожному, хто був причетний до порятунку Авдіївки і не дозволив рашистам знищити українське місто, де сьогодні майорить жовто-блакитний прапор, а місцеві розмовляють українською", - пояснив він.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.