
У Львові розповіли, як проходить викуп та будівництво житла для переселенців
У Львові розповіли, як проходить викуп і будівництво житла для переселенців. Разработан новый проект.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на Львівську ОДА
Викуп та будівництво житла для переселенців. Довгий допис, у якому детально розповідаю, що варто знати тим, хто живе на Львівщині
☑️ Уряд затвердив постанову №495, яка визначає механізм викупу та будівництва житла для ВПО.
🔺 Що важливо знати?
▪️Викуп чи будівництво житла здійснюватимуть за субвенцію, яку надаватиме держбюджет місцевим бюджетам. Розпорядником субвенції є Міністерство розвитку громад і територій України.
▪️Обласні військові адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування формують перелік житла і подають його Мінрегіону. Міністерство розгляне пропозиції та передасть на затвердження Кабміну.
▪️Далі Держмолодьжитло, сільські, селищні, міські ради чи уповноважені ними органи купуватимуть житло у відчужувачів.
🔺 Кого першочергово забезпечать житлом?
Багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітних жінок, людей, які втратили працездатність, осіб пенсійного віку, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок воєнних дій рф.
🔺 Як отримати житло?
Вимушено переселена людина має подати заяву уповноваженому органу у межах території, де вона перебуває на обліку в ЄІБД про внутрішньо переміщених осіб.
☑️ Під час розподілення субвенцій будуть враховувати кількість ВПО в області.
❗️ За кількістю переселенців Львівщина випереджає інші області. Останні дані свідчать, що в Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб зареєстровані понад 221 тисяча людей.
📍 Львівська ОВА спільно з територіальними громадами та забудовниками уже напрацювала базу житлового фонду під викуп. Маємо 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу). Є можливість викупу 1669 квартир. З них уже 220 ввели в експлуатацію.
🔺 Для придбання житла є такі вимоги:
• вартість будівництва 1 м.кв. загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість житла (вона визначена Мінрегіоном і для Львівської області становить станом на 17 лютого 2022 року 15916 грн).
Ця вартість може бути більшою (для міст з населенням понад 300 тисяч, для населених пунктів, прилеглих до меж обласних центрів чи інших населених пунктів)
• житло має бути прийняте в експлуатацію та придатне для постійного проживання
❗️Якщо у вас є запитання щодо реалізації постанови, звертайтеся у департамент економічної політики ЛОВА та регіональне управління Держмолодьжитла.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.