У Львові, Дніпрі, Одесі та Кропивницькому проходять заняття Маріупольської школи мистецтв імені Архипа Куїнджі: відео
У Львові, Дніпрі, Одесі та Кропивницькому проходять заняття Маріупольської школи мистецтв імені Архипа Куїнджі, також є дистанційне навчання. До вторгнення там опановували основи мистецтва понад 300 учнів, наразі будівля школи у Маріуполі зруйнована росіянами, роботи зберегти не вдалося.
Останній навчальний день у Маріуполі був 23 лютого. Передає Суспільне
"Ми брали участь у багатьох заходах всеукраїнських, міжнародних конкурсах і ми якраз отримали малюнки від турецьких дітей. Я пам’ятаю, бо якраз робила відео невеличке тих малюнків. Дітлахи малювали наш український прапор, підтримка відчутною була, що всі з нами, всі нас підтримують. Це така була акція", — згадує директорка Маріупольської художньої школи ім. А.Куїнджі Оксана Гнатишин.
З 24 лютого художня школа імені А.Куїнджі перейшла на дистанційне навчання. Згодом окупанти знищили приміщення школи. Заклад вигорів повністю, врятувати, каже директорка, нічого не вдалося. Сама Оксана декілька тижнів не могла виїхати з оточеного росіянами міста.
"Ми зробили ремонт, купили нові меблі. В нас були великі плани — хотіли освоїти комп’ютерну графіку. Була велика бібліотека... Зараз в нас нічого немає. Знаємо, що знищені картини Куїнджі", — говорить Оксана Гнатишин.
У Львові Маріупольська школа мистецтв відновила навчання 28 жовтня. Національна спілка художників України допомогла з матеріалами: пензлями, фарбою та мольбертами.
Софія вчитаться тут вісім років. Наразі готується до художнього конкурсу, куди планує надіслати чотири роботи. Заняття відвідує двічі на тиждень у Львівському палаці культури імені Гната Хоткевича. Юна художниця чекала на відкриття школи вісім місяців.
Онлайн відвідує заняття маріупольчанка Майя. Наразі дівчинка живе в іншій країні. Переважно малює патріотичні картини, влаштовує виставки у Нідерландах. Її батько захищає Україну на Донеччині.
"Я хотіла навчитися малювати і бути живописцем як Архип Куїнджі. Це живописець, який народився у Маріуполі й був моїм натхненням. Після двох років навчання я навчилася тому чому хотіла — співвідношенню кольорів. Хочу закінчити цю школу, отримати диплом цієї школи, яка здійснила мою мрію, в майбутньому стати досить престижним художником і прославити себе, свою країну та своїх батьків", — розповідає Майя.
Цьогоріч школа відзначила 50-річчя. До свята готували велику виставку з роботами випускників, але вони теж згоріли у Маріуполі. Нові роботи учнів вже представили у Львові.
"Ми співпрацюємо з органним залом — проводили арт-терапевтичні заходи для дітей та дорослих. Тепер готуємося до виставки, де я буду показувати свої роботи як художниця та учні школи, які зараз у Львові або іншому місці", — говорить Оксана Гнатишин.