У Луганській області помітили червонокнижну тварину: що відомо
У Луганській області останнім часом почали часто помічати найяскравішого звіра Європи, занесеного до Червоної книги України - перев'язку.
Про це повідомили в Українській природоохоронній групі, передає Трибун.
Латинська назва перев'язки - peregusna походить від української назви звіра (перегузня), хоча ссавець поширений ще у 20 державах Східної Європи, Азії та Африки.
А ось межа поширення перев'язок проходить у Луганській, частково Донецькій і Харківській областях.
За своїм зовнішнім виглядом перев'язка нагадує лісового і степового тхора, але є більш дрібним видом, ніж вони, маючи довжину тіла від 29 до 38 см і довжину хвоста від 15 до 22 см. Вага дорослих перев'язок становить від 370 до 730 г. На відміну від багатьох споріднених перев'язок видів, самці і самки у цих звірів однакової величини. Статура перев'язок з витягнутим вузьким тулубом і короткими лапками відповідає звичайній статурі багатьох куньїх. Верхня частина тіла пофарбована в темно-коричневі тони і покрита жовтими плямами і смужками. Нижня частина тіла чорного кольору. Примітним є забарвлення їх мордочки: вона чорно-біла, причому в білий колір пофарбовані ділянки навколо рота і широка смужка, що тягнеться від вух до очей, в той час, як все інше чорне. Вуха перев'язок надзвичайно великі. Хвіст пухнастий з чорною пензликом.
Перев'язка зустрічається в цілинних степах, спосіб життя перев'язок схожий на спосіб життя степового тхора. Вони активні головним чином в сутінках або вночі, зрідка йдуть на полювання і в денний час.
За даними Червоної книги України, в країні проживає близько 100 особин цього виду. Але перев 'язки починають поступово вимирати через розпашку степових ділянок і зникнення кормової бази - сусликів і сліпців, які також вимирають.
"Всі території, на яких проживає перев'язка, вже включені в "Смарагдову мережу" або номіновані на включення. Втім, до прийняття Закону України "Про території Смарагдової мережі" ввести конкретні заходи з охорони природного мешкача перев'язки неможливо. Щорічно таких територій менше, тому ми з нетерпінням очікуємо прийняття закону у 2021 році!"- йдеться в повідомленні.