
У Києві визначили переможців всеукраїнського хакатону у сфері протидії насильству
Понад 400 учасників та учасниць із різних куточків України в Києві на хакатоні Hack for Locals 3.0: «Спільно проти насильства» запропонували ефективні рішення для протидії насильству – від інноваційних ігор, спрямованих на протидію проявам насильства на вулиці, до чатботів у соціальних мережах
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, ООН Жінки та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з національними та міжнародними партнерами визначили переможців у щорічному хакатоні Hack for Locals 3.0: «Спільно проти насильства», який відбувся 26–28 листопада в онлайн-форматі у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, йдеться в пресрелізі організаторів.
Проєкти переможців отримають грантову та менторську підтримку для реалізації напрацьованих на хакатоні ідей.
Понад 400 небайдужих учасників та учасниць разом шукали ефективні рішення для подолання проблеми насильства в Україні на хакатоні, який цьогоріч приурочено до Глобальної ініціативи «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Загалом до хакатону долучилися понад 50 команд, серед яких – 35 стали півфіналістами. Запропоновані рішення та інновації охопили широкий спектр напрямів – від протидії проявам насильства в публічних місцях та підтримці людей, які зазнали насильства онлайн, до інтерактивних рішень, що пропонують ігрові формати для протидії насильству.
Цьогоріч перемогу в хакатоні здобули команди:
І місце посіла команда “v-checkers” із проєктом інноваційної розважально-просвітницької відеогри “Violence Checker”. У грі імітуються декілька ситуацій із проявами насильства у публічних місцях. Гравець/чиня стає свідком складних ситуацій, однак йому/їй пропонують декілька варіантів вирішення проблеми, пояснюючи правильні та неправильні дії в тій чи іншій ситуації.
ІІ місце — команда “Et cetera” з проєктом гри «Крок» із казкотерапевтичними методиками, що допоможе школярам 5-9 класів запобігати та протистояти проявам насилля онлайн та офлайн.
ІІІ місце розділили дві команди — IT-Battalion та Girls_Power. IT-Battalion із проєктом чатботу для військових «Застосунок для протидії сексуальному насильству» у найпопулярніших соціальних мережах месенджерах, зокрема у Facebook, Instagram, Telegram. Чатбот анонімно надає інформаційну, психологічну та юридичну підтримку для людей, які зазнали насильства, свідків та тих, хто просто намагається розібратися у темі протидії насильству. Чатботи стануть розширенням до бота, що вже працює на сайті: invisiblebattalion.org. Girls_Power із проєктом гейміфікованого онлайн-квесту «Живи без ілюзій», місія якого допомогти персонажам подолати насильство та вийти із токсичних стосунків.

Додатковий приз від партнерів — компанії Jooble — отримала команда ГО «Дівчата», яка представила на хакатоні проєкт просвітницької платформи для молоді в мережі TikTok «Дівчата_здорові».
Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила, що у сучасному світі не повинно бути місця насильству, адже всі люди, без винятку, заслуговують жити в мирі, без страху та нужди.
«Я хочу подякувати всім, хто так охоче приєднався до нашого хакатону, – сказала пані Ґерчева. – Саме ваші ідеї стануть для когось дороговказом, як вийти з пітьми, даруючи надію та шанс на щасливе та повноцінне життя. Преамбула Статуту Організації Об’єднаних Націй закликає всі країни та всіх людей проявляти толерантність і жити в мирі одне з одним, як гарні сусіди. Ваша робота сприятиме реалізації цього бачення. Ваша відданість цій великій справі дуже надихає, і ми в ПРООН пишаємося тим, що можемо допомогти вам у цих важливих прагненнях».
Представниця ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова зазначила, що мільйони жінок та дівчат з усього світу щоденно стикаються з різними формами дискримінації та насильства.
«Ми не можемо бути байдужими. Ми повинні діяти, – наголосила пані Квапілова. – Hack for Locals 3.0: «Спільно проти насильства» надає широкі можливості для організацій громадського суспільства та ІТ-спеціалістів та спеціалісток зі сходу України для розробки інноваційних рішень для вирішення проблеми сексуальних домагань та інших форм гендерно зумовленого насильства у громадських місцях. Давайте разом створювати безпечні міста для жінок і дівчат по всій Україні!»
Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль підкреслив, що цьогорічний хакатон присвячено надзвичайно важливій темі – об’єднанню зусиль проти домашнього та гендерно зумовленого насильства.
«Зрештою, це відповідальність кожного з нас – спробувати зробити наші домівки та наші громади безпечними та вільними від конфліктів, – сказав пан Надаль. – Це символічно та дійсно невипадково, що цього року хакатон відбувається протягом 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства, адже ми знаємо, що гендерно зумовлене насильство є одним із найпоширеніших явищ порушення прав людини у світі. Ми у UNFPA віримо, що молоді люди можуть створювати яскраві, інноваційні та нестандартні рішення для подолання цієї проблеми».
Інформаційний партнер — Східний Варіант
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.