
У Києві відбувся форум, присвячений відновленню освітньої системи на Луганщині
У Києві 8 червня відбувся форум “Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція”. На ньому було представлено Стратегію відновлення освіти та реінтеграції Луганської області на 2023-2027 роки, спрямовану на подолання наслідків повномасштабного збройного вторгнення рф в Україну та тимчасової окупації окремих районів Луганської області з 2014 року.
Про це Східному Варіанту повідомили організатори форуму.
«Ми всі, зокрема освітяни, готові до повернення і відновлення. Але нам потрібна підтримка як з боку держави, так і з боку партнерів, – сказав Артем Лисогор. – Завдяки форуму ми можемо озвучити проблеми і потреби, а також представити візію відновлення Луганщини», — сказав голова Луганської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор у вітальному слові.

У форумі взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Мінвідновлення та Мінреінтеграції, освітнього омбудсмена України, Посольства Швейцарії в Україні, Луганської обласної військової адміністрації, народні депутати України, а також начальники військових адміністрацій територіальних громад, керівники відділів і управлінь освітою, освітяни Луганщини та інші.
Основною метою Форуму було пошук спільних рішень подолання викликів на деокупованих територіях Луганської області. Учасники мали змогу висловити свої позиції щодо презентованої Стратегії та озвучити власні ідеї щодо повоєнного відновлення освіти Луганщини.

Під час Форуму учасники обговорили питання функціонування сфери освіти Луганщини під час війни, виклики, що постануть у процесі відновлення системи освіти на деокупованих територіях, особливості організації освітнього процесу в умовах війни тощо.
Повернення українського правового поля має стати першим кроком у процесі реінтеграції українських територій та, головне, — реінтеграції дітей і молоді. Саме освіта відіграватиме найважливішу роль у процесах відновлення. Діти та їхні батьки мають бути впевнені, що держава гарантує дотримання їхніх прав на освіту на деокупованих територіях. На цьому одностайно наголошували спікери всі учасники Форуму.
Нагадаємо, що на тимчасово окупованій території Луганщини залишаються 572 заклади освіти, пошкоджень зазнали щонайменше 184 заклади. Впродовж 2022-2023 навчального року дев’ять тисяч учнів навчалися дистанційно, перебуваючи в окупації. Десять тисяч учнів втратили дім й отримали статус ВПО, майже сім тисяч учнів наразі перебувають за кордоном.
Стратегія відновлення освіти та реінтеграції Луганської області на 2023-2027 роки доступна за посиланням.
Читайте: Для відновлення освіти Луганщини створено дорожню карту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.