У Києві сквер може отримати ім’я видатного вченого з Донеччини Ігоря Козловського
Днями депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник повідомила, що Комісія з найменувань підтримала ініціативу щодо присвоєння безіменному скверу на Подолі імені вченого, філософа та громадського діяча з Донеччини Ігоря Анатолійовича Козловського.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Ігор Козловський — видатний учений, релігієзнавець, письменник, громадський діяч, батько, друг та викладач. Він народився в Макіївці, тривалий час працював у Донецьку, завжди відстоював інтереси та майбутнє української нації. За свою патріотичну позицію після окупації Донецька Ігоря Анатолійовича незаконно арештували терористи «днр». 700 днів ученого тримали в нелюдських умовах, після чого його вдалося повернути в Україну в рамках чергового обміну полоненими.
6 вересня цього року Ігор Козловський пішов у засвіти. Східний Варіант уже докладніше розповідав про його життя. Нещодавно розпочалася ініціатива щодо присвоєння його імені одному зі скверів столиці.
Олеся Пинзеник виступила ініціаторкою надання імені Ігоря Козловського безіменному скверу на Подолі — історичній місцевості Києва.
Імʼя Ігоря Козловського вже лунало в київській Комісії з найменувань: пропонували назвати на його честь вулицю або проспект. Та вулиця Козловського вже є в столиці, тож така пропозиція не проходила.
Пані Олеся, як випускниця Києво-Могилянської академії, згадала про безіменний сквер, який розташовується поруч з академією та Свято-Іллінською церквою на перетині вулиць Почайнинської та Іллінської. Це місце, каже депутатка, користується популярністю в студентів та розташоване у знаковому історичному районі. У самому сквері є багато вікових дерев.
«Я порадилася з фахівцями та спитала їхню думку. Мені здається, що сквер біля Києво-Могилянської академії — це було б дуже логічно та доречно. Ігор Анатолійович — це дійсно еліта української нації, так само як і академія. І це дійсно дуже добре вписується в місто, фахівці підтримали цю ідею. Мене познайомили з учнями Ігоря Анатолійовича, вони теж це підтримали. Ми показали місце та розказали про це сину Ігоря Анатолійовича, і він також дав свою письмову згоду», — розповідає Олеся Пинзеник.
Після цього депутатка подала звернення до Комісії з найменувань, додавши всі потрібні згоди. Комісія вже підтримала ініціативу, і тепер вона піде на громадські обговорення. У додатку «Київ Цифровий» буде організоване голосування за надання скверу імені Ігоря Козловського. Громадяни та громадянки можуть погодитися, або не погодитися. Якщо ж більшість проголосує «за», тоді напрацьовується проєкт рішення, який буде йти через Комісію культури та Комісію самоврядування. Після підтримки цих Комісій, проєкт виноситься на пленарне засідання Київської міської ради.
Пані Олеся зазначає, що цей процес не буде швидким і може зайняти до року. Але саме так у столиці може з’явитися місце, назване на честь видатного українського вченого, родом із Донеччини.
Підтримати ініціативу з найменування скверу на честь Ігоря Козловського можуть мешканці або переселенці Донеччини та Луганщини. Для цього потрібно завантажити додаток «Київ Цифровий» та створити власний профіль, підтвердивши свою особу через BankID або Дію. Тоді користувачі зможуть голосувати в різних опитуваннях.
Коли з’явиться питання про підтримку ініціативи щодо надання скверу на Подолі імені Ігоря Козловського, користувачі зможуть проголосувати «Так» або «Ні».
Читайте повністю матеріал: Пам'яті Ігоря Козловського: сквер у Києві може отримати ім’я видатного вченого з Донеччини
Читайте: "Був Вчителем із великої літери": пам'яті видатного вченого та громадського діяча Ігоря Козловського