
У Києві попрощалися з полеглим азовцем
З полеглим азовцем Андрієм Черних попрощалися у Києві. Його тіло разом із десятками іншими загиблими на "Азовсталі" бійцями вдалося повернути до столиці.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на 5 канал
Рідні змогли віддати шану Герою, який до останнього залишався відданим своїй справі. Життя бійця обірвалося, коли йому було всього 26 років.
Його посмертно удостоїли медаллю "За військову службу Україні".
Зі смолоскипами на плацу бійці "Азову" зустрічають полеглого побратима Андрія Черних. Він – один із тих, хто тримав оборону на "Азовсталі" у Маріуполі.
"Кожен день, кожну ніч чекаємо дзвінка. У нього було поранення, він два тижня був у госпіталі", – каже брат Андрія Черних Сергій Черних.
Родом із Миколаївки на Одещині, Андрій захоплювався військовою справою з самого дитинства, пригадує його старший брат. На захист держави боєць став із самого початку російсько-української війни. До лав полку "Азов" приєднався у 2015 році. Взяв позивний "Друг Черя".
"Дуже сильно пишався цим. Таке відношення було: яке там у них братерство", – додає Сергій Черних.
За усіма полковими традиціями та почестями з Андрієм прощаються побратими та рідні у Києві.
"Для нього це було важливо. Він мені розказував, як у них проводяться прощання", – пригадує брат загиблого бійця.
Після виконання молитви українського націоналіста, бійця проводжають останніми пострілами. До полеглого бійця підходить і віддає шану кожен, хто присутній на прощанні.
"Навряд чи хтось буде, хто був особисто з ним знайомий, враховуючи, що бойові побратими або загинули, або знаходяться в полоні і ті нечисельні з них, хто був поранений, і вже повернувся в стрій – вони зараз виконують бойові задачі на Сході України", – наголосив заступник командира полку ССО "Азов Київ".
Тіло азовця разом із десятками інших полеглих бійців повернули з Маріуполя до Києва тиждень тому. Але ідентифікувати українських військових дедалі складніше.
"Поховання, які проводимо зараз, які ми вже можемо зараз ховати хлопців, яких опізнали – це дуже маленька частинка. Надалі ми наближаємося до того моменту, коли буде тільки процедура ДНК", – наголосила керівниця патронатної служби полку ССО "Азов Київ" Олена Толкачова.
Привезти бодай крихту землі, по якій ступав український боєць, просять рідні, якщо знайти тіло так і не вдається, розповідають у патронатній службі "Азову". Бо вшанувати прагнуть кожного, хто поклав життя у боротьбі з ворогом.
Поховають Андрія Черних на рідній для нього Одещині. "Азовці" кажуть, що полеглі бійці назавжди залишаться з ними в строю.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.