У Кураховому відкрився перший на Донеччині центр робототехніки
За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) підприємниця Ганна Теличко відкрила у Кураховому (Донецька область) Центр робототехніки та програмування “А-Robot”.
Наразі це єдиний центр такого напрямку, який працює у невеликому шахтарському місті, повідомляється на сторінці проєкту в фейсбуці.
Ганна отримала грант від Проєкту USAID на відкриття Центрів STEM-освіти. STEM-освіта (Science, Technology, Engineering and Mathematics) передбачає поєднання у навчанні природничого компоненту, інноваційних технологій та математики. За цим грантом набори конструкторів “ЛЕГО”, телевізор, ноутбуки, три мультимедійні дошки вже встановлені у Вугледарі та Кураховому.
Центр у Кураховому підприємниця створює “з нуля”. До нього записалися понад 60 дітей віком від 5 до 16 років. Займаються там двічі на тиждень.
Заняття проходять у групах по п’ять учнів з дотриманням карантинних вимог.
“Зазвичай ми працюємо з шестирічними, але зараз на заняття приходять п’ятирічні діти. Наймолодші конструюють роботів, потім з викладачем програмують їх – вивчають, як запустити мотор, різні датчики – кольору, нахилу. Старші школярі також опановують дизайн, комунікативні навички, уміння працювати в команді. Я отримую чудові відгуки від дітей та батьків. Перше заняття у нас пробне, після того батьки з дитиною вирішують, чи залишатися з нами далі. Усі, хто прийшов, придбали абонемент на місяць”, - сказала Ганна Теличко.
Підприємниця взяла на роботу двох місцевих викладачів.
“Коли я побачила оголошення про відкриття Центру робототехніки, дуже зраділа. У нашому місті такого не було. Моїй дитині цікаво на заняттях збирати роботів, вчитися їх програмувати. Це сприяє творчому розвитку. Мій син навіть у школі почав краще вчитися, бо поспішає на заняття до цього центру. Чекаю також, що будуть конкурси, якісь чемпіонати, будемо брати в них участь”, - сказала Тетяна Костюченко – мати 11-річного Івана, який відвідує заняття у Центрі.
Зараз Ганна Теличко набирає групи охочих займатися робототехнікою у Волновасі.
“Наша місія – показати батькам та дітям альтернативу іграм у телефонах та планшетах. Щоб діти не просто годинами сиділи у гаджетах, а навчалися програмуванню, створювали ігри, розробляли їх. Ми працюємо, щоб покращити навички комунікації, командної роботи. У перспективі на програмуванні можна гарно заробляти, адже світ змінюється, багатьох професій скоро не буде, нам усім потрібно адаптуватися до цього”, - поділилася Ганна.
Записатися на заняття у Кураховому та Волновасі можна за цим посиланням: https://www.facebook.com/A.Robot.ua/