У Краматорську з'явиться патронажна служба
Центр сімейної медицини № 1 Краматорська бере участь у пілотному проекті з формування патронажної служби. Мета створення цієї служби - більш прицільний нагляд за дітьми до 3-х років вдома, що дозволить приділяти більше уваги не тільки медичним аспектам, а й соціальним, психологічним, фізичним.
З 31 травня на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 розпочалися тренінги "Розвиток дітей раннього віку. Нова роль патронажної медичної сестри". Про це пише Східний проєкт.
Головний лікар ЦПМСД №1 Олександр Власенко:
«Ми плануємо навчати медсестер, які потім будуть вести сім’ї, де народилася дитина. Так звані патронажні медичні сестри. Додаткова опція до догляду за дитиною. Крім сімейного лікаря, крім дільничної сестри, будуть медичні сестри, які будуть більше уваги приділяти комунікаціям, навчанню батьків, догляду за здоровою житиною та вирішенню проблем на які в лікаря немає часу на прийомі.
Тому в нас проходить двотижневий тренінг медсестер і лікарів. І з липня ми починаємо цей проект. Я сподіваюся, що він буде успішним. Це активність на дому. Патронаж сімей на дому, згідно графіка, розробленого сімейними лікарями або педіатрами».
Патронажні сестри будуть курирувати сім'ї з дітьми, відвідувати їх вдома, спілкуватися з батьками та дітьми, допомагати їм, а також виявляти проблеми зі здоров' ям та іншого плану. У Центрі вже з липня почнуть працювати патронатні сестри. Майбутня патронажна медсестра Ільченка: "На даний момент я є дільничною медсестрою. Ми ведемо діток від 0 до 18 років. Але буду патронатною медсестрою. Плюси я бачу в тому, що більше часу можна приділити дитині, ніж на прийомі у лікаря. Я приділяю більше уваги, як дитині, так і мамі ".
Пацієнти і медики стануть єдиною командою, у якої буде одна мета - виростити здорових дітей.
Лікар-інтерн ЦПМСД № 1 Вікторія Лештаєва:
"Для людей цінність такого нововведення полягатиме в тому, що більше часу буде приділятися саме сім'ям, здоров'ю всередині сім'ї - фізичному та психологічному. Буде багато часу приділятися навичкам молодої мами, мама вже не буде сама шукати інформацію в інтернеті. Вона зможе її отримати від медпрацівника, як це законодавчо встановлено.
Нам багато розповідали про психологічні сторони питання: як правильно встановити взаємини з сім'єю. Це не така роль, як учитель і учень. Це партнерські відносини".
Поки акцент планують зробити на дітях до 5 років. Відвідувати їх медсестри будуть не менше 1 разу на місяць.
Даний проєкт проходить під патронатом міжнародного дитячого фонду UNICEF Ukraine.