У Краматорську з'явилася шкільна радіостанція
Колективну шкільну радіостанцію створили у другій школі Краматорська. Працює вона шостий місяць. Облаштували її учні із керівником, який 50 років працює у радіоефірі.
Як розповів Суспільному керівник шкільної радіостанції Володимир Новицький, заняття з радіолюбителями-початківцями проводить 2 рази на тиждень. Наразі безкоштовно займаються 12 учнів. Володимир готує їх до радіоспорту.
За словами радіолюбителя-початківця Ярослава Москалюка, кожну середу по Україні проводяться радіозмагання серед юнаків.
"Зараз я вчусь записувати позивні, передаю рапорти, записую їх. Треба за 3 тури, на кожен тур дається 30 хвилин, провести якомога більше радіозв’язків", — розповідає Ярослав.
Володимир Новицький розповів Суспільному, що кожна радіостанція світу має власний позивний. Це абревіатура, що складається з декількох літер та цифр.
"Перші дві букви — це називається префікс. Вони означають до якої держави належить ця радіостанція. Буква після цифри, буква "І" "Іван" означає що ця станція знаходиться в Україні, і знаходиться в Донецькій області", — пояснює керівник шкільної радіостанції.
За словами Володимира Новицького, зі шкільної радіостанції радіолюбителі можуть зв’язатися з трьома сотнями країн світу. Далі для підтвердження сеансу радіозв’язку обмінюються спеціальними листівками. Називають їх QSL-картками.
"Їх ми особисто замовляємо у типографії. Нам їх друкують й ми їх відсилаємо. На кожній картці указується рік, час", — розповідає Володимир.
Керівник шкільної радіостанції розповів Суспільному, що у радіоефіри виходять за допомогою трансиверів. Працюють на саморобному та японському обладнанні.
"Радіо – не тільки хобі, це ще в нашому місті Краматорську радіо виконує запасний канал зв’язку. Якщо, навіть в Краматорську виключиться світло, мобільні телефони, весь електрозв’язок, то радіоаматорський зв’язок буде працювати", — каже Володимир.
Ця колективна шкільна радіостанція наразі єдина у Краматорську. Індивідуальних, за словами Володимира, зареєстровано — 150. По області — 4,5 тисячі.
Читайте: У Краматорську створять Інноваційний кластер: підписали меморандум