У Хмельницькому працює соціальний готель для переселенців (відео)
100 внутрішньо перемішених осіб проживали у Хмельницькому соціальному готелі з початку повномасштабного військового вторгнення росії.
Про це розповів директор Хмельницького центру соціальної підтримки та адаптації Хмельницької міськради Олександр Парацій. За його словами, сьогодні усі кімнати заповнені на 100%. Передає Суспільне
У центрі соціальної підтримки знайшов нових друзів, розповідає вимушений переселенець з Донецької області, восьмирічний Єгор Мельниченко. Каже, тут багато дівчаток та хлопчиків.
З середини травня мешкає у соціальному готелі, розповідає мати чотирьох дітей з Донеччини Катерина Мельниченко: "Ми звернулися до соціального захисту. Як багатодітна сім’я, подзвонили сюди до завідуючої, до директора. Звільнилася кімната, можна сказати, велика. Подобається нам тут. Умови кращі. Як у квартирі, тільки все загальне".
На обід дружина готує салат і суп, говорить Сергій Мельниченко: "У нас четверо дітей, це найменша, наша Софійка. Три місяці їй. Хлопці старші: Нікіта, середній Єгорчик у нас, і Назар. З побуту все є: туалет, душові кабінки, пральна машинка, тобто, все для комфортного життя".
Платить по 500 гривень за ліжко-місце, розповідає переселенка з Авдіївки Ніна Коюда: "Коли було опалення, більше було. Зараз достатньо мало. За місяць 500 гривень з людини. Квартири дуже дорого коштують. А тут, в принципі, все теж саме, але тільки гуртом живемо".
Переселенці в Хмельницькому центрі соціальної підтримки та адаптації сплачують лише за ліжко-місце, розповідає його директор Олександр Парацій.
"На сьогоднішній день ми зробили калькуляцію проживання на літній період у відділення підтриманого проживання. Туди входить складова частина, це, насамперед, комунальні послуги - левова частка, і це відсоток найменший – заробітна плата. В середньому, плата складає за одне ліжко-місце, на сьогоднішній день, близько 600 гривень", - каже директор закладу.
Кожному з внутрішньо переміщених осіб безкоштовно надають гігієнічний набір, додає Олександр Парацій: "Надаються також і постільна білизна, і посуд. Тобто, все те, що людина потребує, все те, що людина на перший час має мати, ми стараємося завжди забезпечити. З початку війни лише транзитом, від 1 до 3 дів, нашу установу відвідали 64 людини. Це ті, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Та 57 людей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, в нас отримали виключно гігієнічні послуги без надання місця проживання. Зверталися також до послуг практичного психолога та була левова частка тих, які отримали первинну медичну допомогу".
Всі кімнати наразі заповнені, каже завідуюча соціальним готелем центру підтримки та адаптації Ніна Андрушкова: "Готель, взагалі, розрахований на 34 ліжко-місця. На сьогодні проживає також 34 людини, всі - внутрішньо-переміщені особи. Всі 11 кімнат в нас зайняті".
За словами Олександра Парація, щодня до центру звертається від трьох до п'яти переселенців з проханням заселитися у соціальному готелі.