У ДонОДА прокоментували чутки про створення ВЦА у Слов'янську
У Слов'янську не планується вводити військово-цивільну адміністрацію (ВЦА).
Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко в програмі "Насправді: Донбас" телеканалу "Дом".
Він зазначив, що в цілому вважає військово-цивільні адміністрації ефективними. Вони створювалися указом президента України в громадах уздовж лінії зіткнення через неможливість провести там вибори через близькість до лінії фронту, і це було необхідним заходом.
За словами Кириленка, ВЦА дозволяють забезпечити оперативність, своєчасність, чіткий, жорсткий контроль і можливість законно приймати більш швидкі, оперативні рішення.
"Слов'янськ. Ні в планах, ні в цілях з приводу створення ВЦА взагалі не стояло місто Слов'янськ. Які б політичні сили там не маніпулювали цим питанням", - підкреслив глава області.
Читайте також: Лях заявив, що в Слов'янську не потрібні перевибори і прокоментував інформацію про створення ВЦА
Він додав, що Слов'янськ не знаходиться на лінії зіткнення. Однак у статті 3 закону про військово-цивільні адміністрації йдеться, що невиконання депутатами своїх обов'язків, саморозпуск тощо (там є вичерпний перелік) веде до введення військово-цивільних адміністрацій.
"Вибори в Слов'янську пройшли 25 жовтня, з обрання мера був другий тур. Є обраний вже голова територіальної громади, її територія розширилася. Сьогодні вже березень. Станом на сьогодні секретар міськради обраний, але бюджет громади не прийнятий. Згідно з Бюджетним кодексом, в такій ситуації громада може існувати у форматі 1/12 бюджету на рік, але це - неприйняття бюджетних програм", - позначив поточну ситуацію в місті Кириленко.
Читайте: ВЦА чи перевибори? Політична криза в Слов'янську досягла піку
Він також зазначив, що останнім часом додалася ще й проблема аварійного комунального мосту громади, який потребує ремонту. А це питання знаходиться виключно в компетенції місцевої громади та органів місцевого самоврядування.
"У цій ситуації те, як розвиваються події в Слов'янську, я можу прокоментувати тільки одним чином: весь депутатський корпус обраний, який давав свої передвиборчі обіцянки - хто йшов на керівника громади, хто йшов від різних політичних сил у депутати, - всупереч своїм обіцянкам і програмам всі переслідують свої суто особисті політичні інтереси", - підсумував Кириленко.