У "Донецькоблгаз" заявили, що визнають загрозу виникнення техногенної катастрофи
Заява свідчить про критичну ситуацію і загрозу виникнення техногенної катастрофи на Донеччині
У ПАТ "Донецькоблгаз" зробили термінову заяву передає Східний варіант
Заява свідчить про критичну ситуацію і загрозу виникнення техногенної катастрофи на Донеччині.
Нагадаємо, що вчора, 6 березня, у Слов'янську та інших містах на Донеччині вже відключають газ: люди та місцева влада блокують відключення
"06 березня 2021 року технічні працівники ПАТ "Донецькоблгаз" на виконання листа НАК" Нафтогаз України "та положень чинного законодавства України здійснювали роботи з обмеження газопостачання на об'єкти ОКП "Донецьктеплокомуненерго".
Детальніше про відключення газу і протести: скандали та протести. Чому Донецьку область відключають від тепла і кому це вигідно
На працівників ПАТ "Донецькоблгаз" здійснювалися систематичні напади так званими "представниками громадськості", проведенню робіт перешкоджали посадові особи органів місцевого самоврядування та працівників поліції. Внаслідок таких дій були нанесені тілесні ушкодження технічним працівникам ПАТ "Донецькоблгаз" та майну підприємства.
Кричущим є той факт, що всі зазначені дії відбувалися за участю співробітників поліції, які повністю самоусунулися від функції підтримки правопорядку і закону на території Донецької області. В даний час, всі технічні працівники ПАТ "Донецькоблгаз" викликаються в органи поліції на допити, працівники органів поліції Донецької області намагаються проникнути на території службових приміщень ПАТ "Донецькоблгаз" не маючи жодної правової підстави, - стверджують в ПАТ "Донецькоблгаз"
У нічний час під керівництвом губернатора Донецької області Кириленка Павла, в порушення положень Правил постачання природного газу, Кодексу газорозподільних систем (далі Кодекс ГРМ) і технічних регламентів, відбувається несанкціоноване втручання в газове обладнання невстановленими особами.
Вкотре наголошуємо, що за приписами законодавства (п.п.3 гл.5 р. VI, п.1 гл.7 р. VІ, пр. 6 п. 1 гл. 7 р. VI Кодексу ГРМ, Правил постачання природного газу), враховуючи письмове "повідомлення" від НАК "Нафтогаз України" від 26.02.2021 року, НАК "Нафтогаз України" на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 867 від 19.10.2018 року через борги ОКП "Донецьктеплокомуненерго" втратило статус постачальника ПСЗ природного газу для своїх про Тому з 1 березня 2021 року ОКП "Донецьктеплокомуненерго", враховуючи вищенаведені приписи законодавства, споживає природний газ не санкціоновано і зобов 'язане було самостійно звернутися до ПАТ "Донецькоблгаз" з повідомленням про їх відключення, чого навмисно не зробило.
Оскільки з 1 березня 2021 року ОКП "Донецьктеплокомуненерго" не має постачальника природного газу, і такий постачальник у Реєстрі відсутній, тому споживання газу є несанкціонованим, а у ПАТ "Донецькоблгаз" (як оператора ГРМ), в силу прямої вказівки НАК "Нафтогаз України" та положень Кодексу ГРМ
Ніякі "меморандуми", в яких крім того ПАТ "Донецькоблгаз" не є стороною договору, не мають юридичної сили і їх укладення та виконання законодавством не передбачено. Звертаємо увагу, що ніякі усні або письмові доручення "відновити" газопостачання є незаконними, оскільки прямо суперечать наведеним положенням законодавства, якого повинні дотримуватися всі громадяни України.
Законодавство допускає відновлення газопостачання тільки за наявності в Реєстрі постачальника природного газу, якого у ОКП "Донецьктеплокомуненерго" на сьогодні немає.
Більш того, весь несанкціоноване спожитий ОКП "Донецьктеплокомуненерго" природний газ згідно з приписами Кодексу ГРМ відноситься в якості збитків (небалансу) на ПАТ "Донецькоблгаз", яке вимушено буде компенсувати вартість цього газу власними коштами Оператору ГТС, а це може становити від 150 до 300
"Всі дії і заяви губернатора і мерів міст щодо відновлення до газопостачання об 'єктів ОКП" Донецьктеплокомуненерго "фактично є самоуправством і втручанням у господарську діяльність, переслідувану Кримінальним кодексом України", - інформують в "Донецькоблгаз"
Заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" повинна погашатися боржником - тобто ОКП "Донецьктеплокомуненерго" або місцевими органами влади, а не перекладатися незаконним способом на ПАТ "Донецькоблгаз", як це в попередні роки неодноразово робилося з боку ОКП "Донецьктеплокомуненерго" і НАК "Нафтогаз України"
Крім того, в ПАТ "Донецькоблгаз" називають дії на місцях "політизованими"