У Дніпрі до Дня Конституції для дітей переселенців у реабілітаційному центрі провели свято (відео)
У Дніпрі у реабілітаційному центрі для переселенців влаштували розважальну програму для дітей. Захід приурочили до Дня Конституції України.
У Дніпрі, у реабілітаційному центрі для переселенців, влаштували розважальну програму для дітей. Захід приурочили до Дня Конституції України, розповіли. Про це повідомляє Суспільне
Дітей вчили робити робити синьо-жовті браслети та патріотичні зачіски.
5-річна Варя з Дружківки, Донецької області. Її мама Ріната розповідає, виїхали на початку квітня.
"Розуміли, що треба дитину вивозити. Донька знає, що відбувається і що вдома небезпечно, тому поки живемо тут. Але все одно додому хочеться. Все одно сподіваємося на краще, що буде куди повертатися", — каже жінка.
Такі заходи, каже Ріната, корисні для адаптації її доньки на новому місці. Дівчинка активна, у садочку вдома також постійно брала участь у різноманітних заходах.
Ганна разом з дітьми приїхала до Дніпра з Краматорська також на початку квітня. Її доньці 14 років, синові — 8.
Зараз жінка плете сітки на фронт та допомагає в одній з лікарень міста, де рятують поранених з "гарячих" точок. Розповідає, що саме це допомагає їй адаптуватися. А от дітям, впевнена, корисні подібні розважальні заходи, аби вони трохи відволіклися від війни.
"Адаптуємося до нових умов, а це не зовсім легко. І щоб не допускати думки про те, що це безнадійно, треба щось робити. Я їхала сюди на два тижня, а вже четвертий місяць тут", —говорить Ганна.
Волонтерка Ганна Городніченко займається психологічною реабілітацією дітей. На її думку, кожній дитині необхідно постійно перебувати у стані дитинства. Тому всі заходи, які повертають дітей до повсякденного життя, повертають їм дитинство і усмішку, є необхідними.
Під час заходу дітям розповіли про значення Дня Конституції.
"У нас дуже багато малечі, то ми в ігровій формі доноситимемо, що за свято, яке значення воно має для нашої країни, що таке права і закони. Про те, як це може стати їм у нагоді в майбутньому житті", — говорить волонтерка Олена Лучко.
Волонтери планують і надалі влаштовувати для дітей-переселенців заходи, які допомагали би їм реабілітуватися.