У Черкасах презентували книгу, яку писали на Донеччині
У Черкасах презентували книгу "Шлях позначений сіллю", у якій показали соляну історію Донеччини. Як пояснив краєзнавець, співавтор книги Михайло Кулішов, книга присвячена соляній історії сходу України, вона вийшла накладом 50 примірників.
Передає Суспільне
Співавторка книги — Яна Синиця, переїхала в Черкаси з Лиманської територіальної громади, що на Донеччині. З її слів, книга присвячена історії солеваріння та солевидобутку:
"Ми презентуємо книгу «Шлях позначений сіллю», над якою працювали багато років, а видати змогли тільки зараз. Книга — це зібрання матеріалів по містах північної Донеччини, які пов'язані з історією солеваріння та солевидобутку. По тих маршрутах, що описані в книзі, лише рік тому їздили туристи: занурювалися в шахти, підіймалися на гори й бачили краєвиди та захоплювалися сходом України.
Фото та історії ми збирали багато років, їх напрацював мій колега Михайло Кулішов. Після переїзду, ми хотіли шукати сіль Черкас, але зараз ми ще не вирішили чи будемо вести тут туристичну співпрацю".
Також: у Дніпрі відбудеться перший фестиваль релокованих бізнесів з Донбасу
Краєзнавець, співавтор книги та багатьох туристичних проєктів Донеччини Михайло Кулішов розповів: книга повністю присвячена соляній історії сходу України.
"Матеріали збирали й систематизували протягом кількох років. Я, як краєзнавець і фотограф, усе це об'їжджав, бував у соляних шахтах. Також працював з архівними матеріалами, краєзнавчими музеями та бібліотеками. Це досить трудомісткий процес", — пояснив він.
Ця книга об'єднала історії кількох міст, додав краєзнавець:
"Соляна історія на Донеччині певним чином роз'єднана: Слов'янськ досліджує свою історію, Бахмут — свою, Соледар — свою. Ця книга об'єднала повну картину плюс доєдналися маловідомі міста, які теж поєднані соляною історією, такі як Кремінна на Луганщині, Лисичанськ, маленькі селища, як Ямпіль тощо".
Усі фото, вміщені у книгу, зроблені до 2021 року і вже є історією, зазначив пан Михайло.
Тетяна Керносенко — співорганізаторка, переїхала до Черкас з міста Костянтинівка Донецької області. Суспільне: Черкаси
Тетяна Керносенко у Черкасах проживає п’ятий місяць. Сама з міста Костянтинівка Донецької області, представляє регіональний ландшафтний парк "Клебан-Бик".
"У нас на території парку є місця, де добували сіль, де стояли солеварні. Інформацію про ці місця ми додаємо до тексту нашої екскурсії. Ми дуже хочемо повернутися на нашу територію для того, щоб продовжити працювати, приймати відвідувачів, відновлювати території і працювати на благо України. Ми більше займаємося історією території парку. У Соледарі я ще не була. Це залишається в планах. А взагалі, ми вивчаємо історію нашого міста, солеварів, які в нас були поселення. Всю інформацію збираємо і доносимо до наших відвідувачів, діток, які до нас приїздять. Проводимо екологічні уроки, і онлайн, й офлайн. Історію намагаємося донести, щоб вони знали рідну Україну, шанували її, і щоб вона процвітала".
Під час презентації книги кожен охочий мав змогу за допомогою віртуальної реальності відвідати місця на Донеччині та пройтися стежками "солеварів".