У Бахмуті пройшла конференція, присвячена ролі жінок в умовах воєнного конфлікту
Конференцію з питань порядку денного «Жінки, мир, безпека», розвитку лідерського потенціалу, навичок ведення переговорів, медіації було проведено у Бахмуті.
Мета конференції - обговорення локалізації порядку денного «Жінки, мир, безпека» на місцевому рівні, повідомили у пресслужбі ДонОДА.
Участь у заході взяли начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації Лілія Золкіна, фахівчиня з інтеграції гендерних підходів ООН Жінки в Донецькій області Ірина Павлик, президентка громадської організації «Смарта», координаторка Коаліції 1325 «Жінки, мир, безпека» Донецької області Лілія Кісліцина, голова комітету гуманітарної, соціальної та гендерної політики громадської ради при облдержадміністрації Ірина Степанова, представники низки міських рад, громадських організацій та правоохоронних органів
У ході конференції було обговорено питання військового конфлікту, який на цей час відбувається та негативно впливає на питання безпеки, розвитку, згуртованості громад, дотримання прав людини, протидії дискримінації.
У період військового конфлікту жінки і діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти. Тому участь жінок у миротворчій діяльності та зусиллях щодо запобігання конфліктів є важливим саме для нашого регіону.
Особливо актуальним постає питання розширення повноважень жінок, використання їх інтелектуального, особистісного та професійного потенціалу у підтримці та сприянні забезпеченню миру та безпеки.
В межах своїх повноважень облдержадміністрація приділяє увагу міжнародному гуманітарному праву і нормам у галузі прав людини, які захищають права жінок і дівчат під час військового конфлікту.
З початку року в Донецькій області реалізується Регіональний план дій «Жінки, мир безпека» метою якого є забезпечення стабільного миру, розв’язання воєнно-соціальних конфліктів із врахуванням ґендерного аспекту, сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах, а також запобігання та протидії гендерному насильству, реабілітації чоловіків та жінок, які постраждали під час воєнно-соціальних конфліктів, а також внутрішньо переміщених осіб, які безумовно потребують підтримки.
Також повідомлено, що на сході України створена мережа молодих жінок-лідерок миробудування, яка включає понад 100 молодих жінок із двох областей, постраждалих від військового конфлікту. Значний відсоток жінок, що входять до мережі, є представницями молодіжних центрів та консультативно-дорадчих органів. Для представниць мережі були проведені різноманітні тематичні тренінги та навчання. Метою створення такою мережі є об’єднання зусиль для вирішення спільних які пов’язані з процесами миробудування та безпекою.
Читайте: У Бахмуті 15 грудня проведуть громадське обговорення нових тарифів на воду