Тридцять відсотків маріупольців лишається в окупації, — Бойченко
На Бучанському форумі «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція». обговорювали відновлення Маріуполя.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада.
Захід відбувся з ініціативи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України. Мер Маріуполя взяв участь у панелі, присвяченій місцевому самоврядуванню у повоєнний період на деокупованих територіях.
Він розповів про розробку масштабного плану відродження міста Mariupol Reborn, який складається з різних етапів. Від плану швидких дій, які необхідно вжити для стабілізації ситуації одразу після звільнення міста до будівництва нового Маріуполя з сучасними економічними можливостями.
Серед складних задач: повернення молоді, особливо, з-за кордону, та відновлення економічного потенціалу Маріуполя. Для цього потрібно розробити нову економічну модель міста, що швидкої мобілізацію всіх джерел фінансування. Це допоможе якісно відбудувати Маріуполь і повернути до нього людей, додали в міськраді анонсуючи тези Вадима Бойченко під час форуму.
Окремо мер Маріуполя зупинився на першому етапі з організації швидкого відновлення та на викликах, які виникнуть після деокупації.
«Після звільнення Маріуполя від ворога, на нас чекає низка інших викликів. Такі як подолання соціальних конфліктів та примирення всередині громади. Сьогодні громада розділена: 30% знаходиться за кордоном, 30% живуть у різних куточках України, ще 30% людей лишається в окупації. Велика кількість колаборантів та населення, що вже півтора року знаходиться під впливом російської пропаганди. Окрім цього, приватне житло та бізнес захоплені переселеними до Маріуполя мігрантами. Вже сьогодні ми маємо розуміти, як правильно діяти після деокупації міста», — сказав Вадим Бойченко.
Відповіді на ці питання шукає команда муніципалітету Маріуполя спільно з партнерами та експертами.
Також: офіційно підтверджено вже депортацію 19 540 українських дітей, — Лубінець
Читайте наш текст: "Спільнота Відновлення": як відбулась релокація друкарні "POSTER" із Маріуполя