
Торік на Донеччині зафіксували 2406 заяв про домашнє насильство
За минулий 2024 рік до поліції Донецької області подали 2406 заяв. У 2023 році було подано 6575 заяв, у 2022 — 6519, а у 2021 — 29438. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції Донецької області.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Зменшення кількості заяв безпосередньо пов’язано з евакуацією населення через бойові дії. Варто відзначити, що це лише ті випадки, які зафіксовані. Ймовірно, що домашнього насильства на Донеччині більше, та не всі правопорушення фіксуються через відсутність заяв постраждалих.
Згідно з законодавством України, домашнє насильство — це діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям.

Домашнє насильство буває не лише фізичним чи сексуальним, а ще й економічним та психологічним. Якщо людину принижують, контролюють, переслідують, шантажують, обмежують у коштах, їжі, житлі, забороняють навчатися чи працювати, примушують до жебрацтва — це все є ознаками домашнього насильства.
За домашнє насильство в Україні передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність. За ініціативи поліції або заявою постраждалої особи кривднику можуть виписати терміновий заборонний припис на 10 діб. У ці 10 діб кривднику заборонено контактувати з постраждалою особою. На невиконання припису передбачена адміністративна відповідальність.

За вчинення шкоди фізичному або психологічному здоровʼю кривднику передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 340 грн, або громадських робіт від 30 до 40 годин, або адміністративного арешту до 10 діб.
За умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство передбачена кримінальна відповідальність у вигляді громадських робіт від 150 до 240 годин, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі терміном до 2 років.
Нагадаємо, що у Краматорську поліцейські склали протокол на кривдника, який вчиняв насильство до дружини на очах у дітей.
«Постраждала особа або її представник мають право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника, термін застосування якого — до 6 місяців», — повідомив т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області Сергій Токарєв.
Читайте повністю матеріал про те, де на Донеччині шукати порятунок від домашнього насильства.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.