Топ-5 корупційних схем: на чому крадуть у Луганській області
В Міжнародний день боротьби з корупцією громадські організації “Антикорупційний Штаб” та “Разом проти корупції” публічно представили нове дослідження, що покликане висвітлити найбільші корупційні схеми України. Які з них поширені в Східній Україні?
Про це йдеться у пресрелізі організації.
Активісти стверджують, що найбільше зловживань в Харківській, Донецькій та Луганській областях спостерігається у таких сферах: земля/будівництво, депутатські фонди, поховання, закупівлі, комунальні підприємства.
“Корупція в регіонах України є масштабною та болючою проблемою. Як показало наше дослідження, дуже багато сфер діяльності в нашій країні потерпають від корупційних схем і ситуація є різною в залежності від регіону. На Волині це може бути незаконний видобуток бурштину, а в Луганській області - це схеми на комунальних підприємствах та закупівлях” - зазначає керівниця проєкту, представниця ГО “Антикорупційний Штаб”, Ольга Іванова.
Одним з прикладів корупційних схем в Луганській області є справа про заволодіння 14 млн гривень держпідприємства “Первомайськвугілля”. У 2018 році Кабінетом Міністрів України були виділені кошти на попередження надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв’язку з затопленням шахт на Луганщині. Слідство встановило, що керівники державного підприємства “Первомайськвугілля”, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові, що призвела до розтрати бюджетних коштів. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн.
Збірник “100 корупційних схем в регіонах України” створений для інформування українців про можливості зловживань, хабарництва та інших проявів корупції в країні на місцевому рівні. В дослідженні розкриті більше 30 сфер життєдіяльності, в яких найчастіше громадяни України можуть зіткнутись з корупційними схемами.
З дослідженням “100 корупційних схем в регіонах України” можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/33Vg5io
Знаходьте корупцію та повідомляйте Антикорупційному штабу або Разом проти корупції.
Додатково:
Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення.
Разом проти корупції — громадська організація, що об’єднує зусилля кращих галузевих експертів та фахівців органів влади для досягнення сталого результату у запобіганні корупції.
Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: [email protected]
Проєкт впроваджується Антикорупційним Штабом у рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.