
"Азовсталі" виповнилося 90 років
Легендарній "Азовсталі" – 90 років. Тут пройшли події важливі для України.
Про це повідомляє Східний Варіант
Це не просто металургійний комбінат, це маріупольська незламність. Раніше тут билося серце металургії, зараз він - символ боротьби за свободу. І таким його робили люди – люди з міцним та сталевим характером. І ті, хто виготовляв метал, і ті, хто до останнього захищали Маріуполь, - так описує "Азовсталь" міськрада Маріуполя.
Після початку повномасштабного російського вторгнення "Азовсталь" стала символом мужності та незламності всього українського народу.
Рівно 90 років тому, 12 серпня 1933 року, доменна піч №1 видала перший чавун. Цей день вважається днем народження "Азовсталі".
Навесні 2022-го завод став останньою фортецею Маріуполя. росіяни зруйнували "Азовсталь", але не знищили легендарний завод.
Так, остання партія його металу буде й далі боротися з ворогом, перетворившись на безпілотники “Армії дронів”.
А ще “Східний Варіант” розповів, як група волонтерів з Маріуполя займається ремонтом дронів, після чого ті знову продовжують допомагати нашій армії долати окупантів
А ще окупанти знищили стелу "Я люблю Маріуполь": відео
Український металургійний комбінат «Азовсталь» став осередком спротиву української армії у відповідь на російську збройну агресію проти України. Він став символом нескореності українських воїнів. З початку боїв за Маріуполь на заводі знайшла притулок велика кількість цивільного населення, що ховалися від постійних обстрілів і бомбардувань окупантів.
Особливістю «Азовсталі» є те, що це величезний металургійний комплекс, який мав складну систему глибоких підземних укриттів і комунікацій. Завод за розміром був більшим від багатьох міст України, він розділяв Маріуполь на дві частини. Завод побудований безпосередньо на березі Азовського моря. Така структура дала змогу українським військовикам перетворити підприємство на фортецю.
Доєднуйтеся! “Спільнота Відновлення” — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до “Спільноти відновлення” та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.