Світильники з соледарської солі виготовляють у Дніпрі
Жителі Донецької області доводять, що люди зі сходу України — незламні: не падають духом, розвивають свій бізнес, втілюють у життя нові ідеї.
Про це повідомили у Донецькій обласній державній адміністрації.
Альона Букрей — власниця виробництва соляних ламп із Бахмута. Підприємство, що дарує затишок та тепло, працює понад 16 років. Це сімейний бізнес, який Альона заснувала разом зі своїм чоловіком Антоном у 2007 році.
За понад 10 років виробництво зайняло провідне місце на ринку України з виготовлення соляних світильників (понад 250 моделей).
Проте 23 лютого 2022 року був останній робочий день у Бахмуті. Виробництво одразу зупинили, сіль вирішили теж не закуповувати, хоч виробництво «Артемсіль» працювало ще весь березень.
Евакуюватися вирішили саме до Дніпра, адже це недалеко від рідного міста, зокрема, тут Антон та Альона мали клієнтів і знайомих, які допомогли з переїздом. До міста підприємцям вдалося вивезти лише частину обладнання, оскільки станки з обробки солі дуже габаритні.
Та вже у серпні 2022 року родина Букрей відновила виробництво світильників — продовжує створювати соляні лампи, веде соцмережі, втілюють у життя нові ідеї. І під час війни підприємство дарує українцям та українкам затишок й тепло рідних домівок.
Наразі близько 95% виробів купляють магазини техніки, аптеки, крамниці подарунків й світильників.
«Більшість клієнтів та клієнток хочуть мати лампу саме з української солі. Для них це важливо, й несе певне символічне значення», — розповіла Альона Букрей.
Нагадаємо, родина з Маріуполя, яка відкрила власну справу в Чернівцях, пережила бомбардування, важкі пологи та окупацію.
Читайте також: "Чому держава удає, що нічого мені не винна?". Коли переселенці з ТОТ отримають відшкодування за житло