
Світова спільнота може допомогти звільнити утримуваних Росією на окупованих територіях, - експерт
Президент Володимир Зеленський, виступаючи на Генеральній асамблеї ООН, акцентував на 450 громадянах України, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях і в Росії. При цьому світова спільнота може надати дієву допомогу Україні у розв'язання цієї проблеми.
Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі спецпроєкту «Україна в ООН» телеканалу «Дом» заявила заступник голови правління Центру оборонних стратегій, член експертної мережі Кримської платформи Аліна Фролова.
"Процес утримування наших громадян у російських в'язницях має два аспекти. Перше - у нас є окремий трек по кримських татарах. Тому що на сьогодні Меджліс кримськотатарського народу визнаний небажаною організацією в Росії. Вони не назвали їх ще терористичною організацією, але дуже близькі до цього. І це дає їм можливість постійно переслідувати кримських татар", - зазначила Фролова.
Вона підкреслила, що кримські татари чинять один з найактивніших опорів окупаційній «владі» в Криму. Тому вони загалом перебувають під загрозою.
"Друге - є окремо проблематика щодо громадян України, які затримуються на Донбасі, з нашими військовими, яких окупантам іноді вдається захопити", - пояснила заступник голови правління Центру оборонних стратегій.
Загалом процес обміну утримуваними людьми зупинився. І він не буде рухатися, тому що у Росії немає бажання на сьогоднішній день що-небудь робити в цьому питанні. Складова частина того, що має робити світова спільнота - це примус Росії до звільнення цих людей.
"Як ми бачимо, досить непогано спрацювала світова спільнота щодо російських політичних в'язнів. Цьому приділялася дуже велика увага, в тому числі в Німеччині, у Франції. І це показує, що якщо здійснювати такий тиск, то звільнення полонених можливе", - сказала Фролова.
Вона додала, що у вирішенні таких проблем повинна активно брати участь Німеччина, як європейський лідер, і позиція США має значення, і позиція Великобританії.
"У зв'язку з виходом з Європейського Союзу Британія зараз визначається зі своїм новим місцем у тому числі в європейській політиці, і починає діяти більш активно. Для України це шанс мати сильного партнера, якого можна залучати до ключових наших ініціатив", - підсумувала експерт.
Читайте: В ООН повідомили про збільшення загиблих і поранених серед мирних жителів на Донбасі
Читайте: В ООН заявили, що в законі про перехідний статус є недоліки
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.