
Суд у Лисичанську заочно засудив колишню співробітницю прокуратури Луганської області, яка перейшла на бік "ЛНР"
Лисичанський міськсуд Луганської області виніс вирок колишній співробітниці української прокуратури Вікторії Кравцовій, яка у 2015 році перейшла на бік бойовиків «ЛНР» і очолила прокуратуру Алчевська.
Про це повідомляють Ґрати.
Згідно з судовим реєстром, колегія суддів у складі Андрія Березіна, Юлії Калмикової та головуючої судді Олени Шевченко засудила Кравцову до 8 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Справу розглядали за заочною процедурою — за відсутності обвинуваченої.
Прокурорка Алчевська Вікторія Кравцова, червень 2015 року. Скріншот з відео прокуратури «ЛНР»
Кравцовій інкримінували створення і керівництво терористичної організації частина 1 статті 258-3 Кримінального кодексу. Суд встановив, що в червні 2014 року підконтрольні РФ сепаратисти створили генпрокуратуру в «ЛНР», а в січні 2015 року Кравцова, «діючи з особистих політичних міркувань», очолила прокуратуру Алчевська — міста в Луганській області під контролем бойовиків.
Слідство щодо Кравцової вели з 2015 року. У січні 2017 року суд дозволив судити Кравцову заочно, оскільки обвинувачена переховувалася від слідства на непідконтрольних територіях України. Колегія суддів порахувала також, що Кравцова була проінформована про слідство і суд за законом: через газету «Урядовий Кур'єр» і на сайті суду.
У суді виступили п'ятеро свідків-співробітники прокуратури. Вони повідомили суду, звідки дізналися, що Кравцова перейшла на бік бойовиків «ЛНР».
Один зі свідків-прокурор відділу внутрішньої безпеки Генпрокуратури України, який здійснював нагляд у прокуратурі Луганської області. Він повідомив, що знає обвинувачену з 2003 року, так як та працювала в прокуратурі Алчевська. Про те, що Кравцова приєдналася до «ЛНР», він дізнався в ході виконання своїх службових обов'язків. Він впізнав її на розміщених в Ютубі відео з оперативних нарад, які проводила Кравцова вже у складі прокуратури «ЛНР», а також побачив її інтерв'ю як прокурорки Алчевська.
У суді виступила колишня прессекретарка прокурора Луганської області. Вона повідомила, що знала Кравцову, коли та працювала в прокуратурі Алчевська. За своїми службовими обов'язками свідок моніторила сайти і відеохостинги, і з розділу "новини" на сайті генпрокуратури "ЛНР" дізналася про призначення Кравцової. На відео Кравцова звітувала про проведену роботу прокуратури Алчевська.
Ще один свідок-колишня співробітниця Алчевської прокуратури. Разом з Кравцовою працювала з 2004 року. Вона розповіла, що в 2014 році після захоплення бойовиками будівлі прокуратури Луганської області, співробітникам повідомили про необхідність виїхати в Старобільськ — на територію під контролем України. Але Кравцова залишилася в Алчевську. У 2015 році свідок дізналася з інтернету, що її колишня колега стала прокуроркою міста Алчевська. На відео в Ютубі, де Кравцова проводила оперативну нараду, свідок впізнала кабінет прокурора в прокуратурі Алчевська.
Сторона обвинувачення надала суду відеоролики з ютуба за участю Кравцової як посадової особи прокуратури "ЛНР", в тому числі і ті, про які згадували свідки. Серед доказів-звернення до СБУ та прокуратури від гендиректора підприємства «Керамет», що займається збором, заготівлею та переробкою металобрухту. У липні 2015 року на адресу підприємства надіслали вимогу від генпрокуратури «ЛНР» про те, що необхідно перереєструвати його в податкових органах «ЛНР». Вимога була підписана Кравцовою і закріплена печаткою генпрокуратури «ЛНР».
Адвокат Юрій Бондаренко, який заперечував звинувачення у бік Кравцової і був проти заочного суду, оскільки, на його думку, спецпроцедуру до його клієнтки застосували безпідставно.
Проте суд визнав докази сторони обвинувачення переконливими і законними, і виніс обвинувальний вирок. Суд призначив мінімальний термін, передбачений статтею. У рішенні суду наголошується, що початок терміну відбування покарання будуть обчислювати з моменту затримання Кравцової.
У коментарі «Ґратам» адвокат Бондаренко сказав, що буде оскаржувати рішення суду, оскільки він вважає, що право його підзахисної на справедливий суд було порушено — обвинувачену судили за її відсутності. Адвокат уточнив, що він навіть не бачився і не спілкувався зі своєю клієнткою і представляв її інтереси як адвокат за призначенням.
У прокуратурі "Ґратам" сказали, що поки вирок не коментують і готують Прес-реліз у цій справі.
З відкритих джерел "Ґрати «з'ясували, що у 2015 році на сайті генпрокуратури "ЛНР" є кілька відео, на якому прокурорка Алчевська Кравцова виступає зі звітом про виконану роботу. На сайті Адміністрації міста Алчевська йдеться, що з 2018 року Кравцова — старший радник юстиції та учасниця «українського Народного трибуналу з розслідування військових злочинів президента України Петра Порошенка проти громадян України». Згідно з інформацією в газеті "Життя Луганська", яку випускають на території, підконтрольній "ЛНР", в травні 2020 року Вікторія Кравцова вже не прокурорка, а голова комісії з громадського контролю, територіального розвитку та місцевого самоврядування Громадської палати.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.