
Зеленського просять реалізувати проект відновлення водосховища в Осколі
В основному меседжі петиції президента просять звернути увагу на наявну екологічну катастрофу, яка створилась внаслідок війни, а саме на проблемне питання з відновлення Оскільского водосховища.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на опубліковану петицію.
У квітні 2022 року в ході бойових дій було зруйновано дамбу Оскільского водосховища. Авторка петиції Коростильова Ірина перелічує ряд загроз та наголошує:
Водопостачання в Харківській, Донецькій та Луганській областях опинилась під загрозою. Після закінчення війни міста України будуть відновлюватись, у тому числі відновлюватись промисловість, яка потребує велику кількість води. Якщо зараз не відновити цей великий водний ресурс то через декілька років це зробити буде не можливо.
Також є загрози для істот, що населяли води водосховища.
"Всі живі організми, які населяють товстий шар, тепер оголеного мулистого дна, загинуть і це створить додатковий пласт проблем. Більшість молодих риб та іхтіофауни загалом знесло з водою вниз за течією, а достатньої площі для відновлення популяції вже немає", - зазначено в петиції.
Відновлення водосховища означає, що в наступні роки після його повторного наповнення вдасться знову пустити воду на каналі Сіверський Донець-Донбас, а також виробляти на Оскільській ГЕС електроенергію, вважає автор петиції.
За таких обставин, просимо пана Президента створити та реалізувати проєкт відновлення та модернізацію Оскільского водосховища, - звертається авторка петиції до президента.
У квітні 2022 року в ході бойових дій було зруйновано дамбу Оскільского водосховища і вода пішла в річку Сіверський Донець, через що рівень води в водосховищі знизився в 6 разів. Гребля була не повністю зруйнована, з чотирьох шлюзів пошкоджені два шлюзи. До повномасштабного вторгнення обʼєм води у водосховищі сягав 474,3 мільйона кубометрів, а площа – 122,6 км2.
Петицію створено 9 серпня 2023 року.
На 17 серпня зібрано 1891 голосів з 25000 необхідних.
Збір підписів триває. Підтримати петицію можна за лінком.
Також: "Ситуація катастрофічна": Артем Лисогор про ситуацію на Луганщині та протидію російській пропаганді
А ще на Донеччині постраждалі ліси від війни готують до відновлення
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.