Стало відомо, яке житло для переселенців пропонують будувати у Львові
За очікуваннями міської влади, близько 50 000 переселенців залишаться жити в місті. Яке переселенцям будуватимуть житло.
Матеріал The New York Times “To House Refugees, Lviv Wants to Make Beautiful Buildings That Last” адаптовано українською мовою спеціально для Евакуація.Сity.
Планування вулиць і площ у центрі Львова нагадує середньовічні часи, що допомогло місту отримати статус об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Львів – одне з найзахідніших міст України, за час війни сюди евакуювалося кілька сотень тисяч людей. За очікуваннями міської влади, близько 50 000 переселенців залишаться жити у місті.
“Тепер ми те місто, яке гарантує можливість для людей з інших міст та інших регіонів залишатися в Україні”, – сказав головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
З початку війни переселенці в Україні живуть навіть у школах і спортивних залах. У деяких з притулків є лише матраци на підлозі, деякі розділили дерев’яними перегородками, щоб тимчасовим жителям було комфортніше.
Нещодавно сотні сімей вже переїхали в спеціальне контейнерне містечко, але ціна такого тимчасового житла майже така ж, що і в постійного – приблизно 70 доларів за квадратний фут (1 фут = 0,3 метри).
Яке житло пропонують львівські архітектори?
Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев каже, що місто перейде до багатоквартирного будівництва: тут зведуть 5-7 поверхові будинки, які поєднують житлові та комерційні площі із зеленими насадженнями та місцями відпочинку. Цей проєкт, за словами пана Антона, “поєднає красу з корисністю”.
Навіть за межами історичного старого міста сотні простих багатоквартирних будинків Львова прикрашені статуями грецьких богів та кованим залізом. Для нового будівництва передбачаються будинки без такого оздоблення, але не менш витончені. Це будуть білі металеві будівлі з гострим дахом та великими прямокутними вікнами, в тому числі й панорамними.
“Коли ми будуємо будівлю, ми повинні думати, що це не на місяці, не на роки, а на десятки років, на століття”, – каже Коломєйцев.
Нові будівельні норми вимагають, щоб кожен новий будинок мав бомбосховище, а кожна квартира — кімнату безпеки із залізобетонними стінами та захистом від хімічної атаки. Відкрити проєкт планують через два місяці. Там зможуть жити 120 людей, спочатку заселятимуть вагітних жінок і дітей.
Нове будівництво є частиною планування від міського голови Львова Андрія Садового. Він сказав, що бачить Україну стійкішою після цієї війни.