США запропонують Україні дати автономію Донбасу, - ЗМІ
Сполучені Штати запропонують Україні надати територіям на сході цієї країни, які зараз контролюють сепаратисти, що підтримуються Росією, "певний ступінь" автономії.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Радіо Свобода".
Агентство проаналізувало можливі кроки, які може здійснити адміністрація Джо Байдена на тлі нинішнього загострення російсько-українського конфлікту. Як йдеться у публікації, Вашингтон стоятиме перед непростим завданням – з одного боку, переконати Україну піти на низку поступок на Донбасі, з іншого – зробити так, щоб це не виглядало перемогою російського лідера Володимира Путіна. За словами колишнього посла США у Києві Стівена Пайфера, регіонам Донбасу, зокрема, може бути запропоновано самоврядування у сфері охорони здоров'я, освіти та правоохоронних органів. Пайфер підкреслив, що Вашингтон не підштовхуватиме Україну до кроків, "які поставлять під загрозу її суверенітет чи здатність національного уряду приймати рішення".
За даними джерела "Associated Press" (АР), Україна готова врахувати у законодавстві мовні та культурні особливості регіонів Донбасу, але категорично проти того, щоб вони мали право вето на ухвалення загальнонаціональних рішень.
Як йдеться у публікації AP, Байдену також доведеться продемонструвати делікатний підхід до питання вступу України до НАТО. США та їхні союзники відкидають вимоги Росії про відмову приймати Україну до Альянсу. Проте, за даними джерел, високопоставлений представник Держдепартаменту нещодавно дав Києву зрозуміти, що у найближчі 10 років прийняття країни до НАТО не слід очікувати.
В Офісі президента відреагували на публікацію Associated Press. Радник голови ВП Михайло Подоляк у коментарі "LIGA.net" нагадав, що бойові дії на Донбасі продовжуються, тому питання зараз не в тому, що прописано у законодавстві.
Подоляк заявив, що у законодавстві можна на постійній основі прописати, наприклад, що в ОРДЛО немає боїв і там все мирно. Проте російська сторона продовжує вкладатися у бойові дії, а не у мирне життя, тому "проблема явно не в тому, що прописано чи не прописано в українському законодавстві".
Він зазначив, що Росія не забезпечила виконання навіть базових пунктів домовленостей про припинення вогню, звільнення заручників та нормальну роботу КПВВ.
"Як можна говорити про політику, коли елементарні життєві умови не забезпечені, навіть незважаючи на те, що це неодноразово обіцялося? Тому ми звертаємо увагу на реальні факти на Донбасі – те, що називається on the ground",
– сказав Подоляк.
Коментуючи публікацію "Associated Press" загалом, він зазначив, що анонімні джерела та гіпотетичні міркування – завжди "дуже ненадійний фундамент, щоб складати свою точку зору", і часто бувають чиєюсь інформаційною провокацією.