США не допустять поразки Заходу в Україні, — Моравецький
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що Республіканська партія навряд чи послабить підтримку США Україні, оскільки скептичні голоси були частиною політичної гри у покер напередодні виборів 2024 року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю Моравецького виданню Financial Times.
Моравецький, сильний європейський союзник Республіканської партії та частий гість на заходах правих у США, дав інтерв'ю Financial Times після того, як губернатор Флориди та ймовірний кандидат у президенти Рон Десантіс викликав шквал занепокоєння, заявивши, що Київ не відповідає "життєво важливим національним інтересам" Америки.
У четвер Десантіс відмовився від деяких своїх коментарів, заявивши, що його характеристику "конфлікту" в Україні як "територіальної суперечки" неправильно зрозуміли. Але слова губернатора супроводжуються ізоляціоністською позицією колишнього президента США Дональда Трампа та регулярними нападками на Білий дім через Україну.
Польський прем'єр сказав, що зустрічі з сенаторами США у лютому переконали його, що республіканці та демократи єдині щодо України, Росії та Китаю. Моравецький також підтримує міцні відносини з адміністрацією Джо Байдена, ухваливши президента США у Варшаві минулого місяця напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення Росії до України.
"Поразка України [означатиме] поразку Заходу, і така поразка буде більшою, ніж у В'єтнамі", - заявив прем'єр-міністр після саміту ЄС у Брюсселі. "Я з обережним оптимізмом дивлюся на американський, політичний клас - двопартійний, Республіканську та Демократичну партії", - додав він.
Моравецький сказав, що спочатку він був стурбований висловлюваннями Десантіса, але зазначив, що згодом губернатор Флориди зробив "значний крок назад". "Я вважаю, що все це сказано в контексті політичної боротьби під час підготовки до виборів наступного року. Я розглядаю це як частину цієї гри в покер", - сказав Моравецький.
Прем'єр-міністр додав, що якщо Китай буде більш серйозно залучений у війну на боці Росії, це спонукає США "підсилити" підтримку України. Надання Китаєм великої кількості зброї Росії було б "дуже небезпечним".
Зараз Моравецький не бачить доказів того, що Китай надає істотну підтримку військовим зусиллям Росії, зазначивши, що поставки запасних частин і безпілотників не надходили у великих кількостях. "Я дуже сподіваюся, що Китай не наважиться відправити зброю до Росії", - додав він.
Він песимістичний щодо перспектив спроби Пекіна стати посередником у мирних переговорах в Україні після переговорів між президентом Китаю Сі Цзіньпіном та президентом Росії Володимиром Путіним у Москві минулого тижня, а також у зв'язку з підготовкою іспанського прем'єр-міністра Педро Санчеса до поїздки в Китай.
"Я не вірю, що Китай є добрим посередником у таких обставинах. Вони надто налаштовані проти вільного світу і проросійськи", - сказав Моравецький.
Щодо західної військової підтримки України, прем'єр-міністр Польщі заявив, що реалізуються речі, які раніше були "за межею нашої уяви", у тому числі постачання танків Leopard 2 німецького виробництва.
Він також виступив за надання Україні ракетних комплексів більшої дальності, заявивши, що це допоможе Києву розірвати ланцюжки поставок російської зброї в окуповані Донбас та Запорізьку область. Він сказав, що вірить запевненням України, що вона не використовуватиме таких систем великої дальності для атак на російську територію.