Розроблено 154 проєкти відновлення Маріуполя після деокупації вартістю близько 28,5 млрд грн, - міськрада
На відкритті у Дніпрі Платформи з відродження Маріуполя презентували перші напрацювання по одному з ключових етапів масштабного Плану відродження міста «Mariupol Reborn» - «Fast Recovery Plan».
Про це повідомляє Маріупольська міська радам
Це поетапний алгоритм швидких дій, які необхідно зробити одразу після деокупації.
Це покроковий план, розрахований на вирішення гуманітарної кризи та швидке відновлення критичної інфраструктури:
«Над ним працюють 12 команд фахівців, які вже сформували 154 проєкти відновлення вартістю близько 28,5 млрд грн. Наша головна мета – відновити Маріуполь для людей та повернути їх у місто. У цьому допомагають центри "Я-Маріуполь", які згуртували маріупольців та зберегли нашу громаду. Її долучаємо до формування бачення майбутнього українського Маріуполя», - мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Зазначається, що на сьогодні в рамках Плану «Mariupol Reborn» є напрацювання з «Fast Recovery Plan» та чотири концепції просторового розвитку Маріуполя.
Також: маріупольські партизани "привітали" окупантів з Днем Незалежності України: фото
А ще читайте наш текст "Спільнота Відновлення": як переселенці з Маріуполя відновили роботу оптики в Києві
Доєднуйтеся! «Спільнота Відновлення» — засноване «Східним Варіантом» ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо ці історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до «Спільноти Відновлення» та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Нагадаємо, 1 березня 2022 року розпочалася блокада Маріуполя. Війська рф оточили Маріуполь. Сотні тисяч людей опинилися під регулярними обстрілами без доступу до води, тепла та їжі, без мобільного зв’язку та можливості безпечно виїхати з міста.
Люди залишились без опалення у мінусову температуру. Російські окупанти заблокували Маріуполь ще на початку березня. За цей час вони майже зрівняли його із землею, знищивши близько 95-98% усіх будівель.
Точна кількість жертв від ворожих обстрілів у Маріуполі - невідома.
Окупанти перетворюють Маріуполь на справжнє руїни. Зносять зруйновані обстрілами будинки, щоб приховати сліди злочинів.
Місто досі живе в основному з проблемами водопостачання, їжі, житла, елементарних засобів доступності. У ньому з’явилося безліч братських могил з мирними жителями.
Люди змушені були працювати за їжу, розбирати завали, прибирати тіла загиблих з-під завалів, з вулиць, наражаються на небезпеку через мінну та екологічну небезпеку. Тощо.