
Розквіт дистанційного навчання та його значення для кар'єри
Кілька років тому чимало людей чули про дистанційне навчання, але пандемія суттєво прискорила процес його поширення. З огляду на дистанційну працю, сьогодні чи не все можна робити онлайн, від спілкування до пошуку роботи, адже тепер це не сприймається чимось дивним. Те саме вже можна казати й про дистанційне навчання, адже воно стає популярнішим саме через те, що на тлі економічного спаду чимало людей прагнуть збільшити власні доходи.
Дистанційне навчання дає зайнятим людям змогу вчитися віддалено й за графіком, який їх влаштовує. Чимало платформ для навчання пропонують безоплатний доступ до власних матеріалів, що дає користувачу змогу спробувати вчитися без жодних фінансових зобов'язань. Але така модель уже нікого не дивує, адже безоплатні випробувальні строки платформ уже довели власну ефективність. Гарним прикладом будуть навчальні відеоматеріали з платною додатковою інформацією, ігри, разом із безоплатними слотами та, навіть, програма «Amazon» для одягу «Приміряйте перед купівлею» в деяких країнах.
Авжеж зрозуміло, що сучасні фахівці мають більше можливостей для навчання, ніж раніше, але що це означає для працевлаштування? Безперечно, рівень посади та досвід нікуди не ділися, особливо, коли мова заходить про наймання чи підвищення працівника в межах однієї компанії. Попри те, що дистанційне навчання каже про готовність, рішучість та ініціативність працівника, для просування в межах компанії підбирають тих, хто зараз «вільний» та з огляду на успіхи на поточній посаді проти початку роботи в компанії.
Але зараз можна констатувати цікаву тенденцію, коли перспективніше просуватися вбік, а потім вгору кар'єрною драбиною. Просування «вбік» означає зміну кар'єрного шляху на паралельний чи іноді й зовсім не пов'язаний із поточними обов'язками. Інколи люди змінюють цілі галузі задля подальшого прогресу. Здатність вмикатися та вивчати будь-яку сферу, яка наразі потрібна, відчиняє вам двері у світ нескінченних можливостей рухатися «вбік». Особливо це стосується технічних професії, де детальне розуміння, навіть без практичного досвіду, завжди високо цінується.
Прогнозується, що скоро працедавці активніше намагатимуться протистояти відтоку мізків і пропонуватимуть найрозумнішим та найуспішнішим працівникам чіткіші перспективи внутрішнього зростання. Замість зростання кар'єрною драбиною від поточної посади, кар'єра майбутнього враховуватиме гібридні чи «бокові» ролі в суміжних сферах. Оскільки мова про найрозумніших, наймотивованіших та найперспективніших кандидатів та працедавців, вони, схоже, завжди зможуть знайти способи навчатися дистанційно. Саме тому дуже скоро на вершині піраміди продуктивності опиняться мобільніші та освіченіші кадри.
Однією з невизначеностей на момент написання цієї статті є те, чи з'явиться єдина домінантна платформа, на якій пропонуватимуть акредитовані курси, що розглядатимуться як заміна диплома про вищу освіту. Для цього потрібно визначити рівень елітарності (здібностей, а не здатності сплачувати курси), адже кваліфікація, яку може здобути будь-хто, втрачає свою цінність.
Але потрібно пам'ятати та ретельно стежити за тим, аби жодна галузь не перетягувала на себе кар'єрну ковдру. Гарним прикладом є автовиробники, які переманюють до себе розробників мобільних застосунків та цифрових маркетологів. Здатність знаходити нові способи інтегрувати технологічні досягнення в нові транспортні засоби та сприяти вихованню нового покоління користувачів через соціальні мережі може стати не лише популярною, але й легко опановуваною завдяки дистанційному навчанню.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.