
Російський прапор і боротьба за музей. Як пройшла сесія міськради Слов'янська в річницю захоплення міста
12 квітня в Слов'янську пройшла сесія міської ради. На повістці було кілька важливих для міста питань. Не обійшлося без скандалів.
Про це повідомляє кореспондент Східного варіанту.
Відразу після початку сесії громадський активіст Василь Хоменко заніс до зали два прапори - України та російський триколор. Останній він встановив поруч з депутатом Олегом Недавою, а український - в іншій частині залу, де сидять депутати від фракцій ЄС, Слуги народу та Опозиційного блоку. Таким чином він поділив депутатський корпус на дві частини.
Активіст нагадав присутнім про річницю захоплення міста, російсько-українську війні, що триває вже 7 років, і визначив тих депутатів, які у 2014 році голосували під керівництвом бойовиків. Олег Недава звернувся в поліцію, прапор відразу ж винесли поліцейські.
Далі приступили до зачитування депутатських звернень та самого порядку денного. Депутати схвалили передачу повноважень з реконструкції зруйнованого моста. Вибором підрядника займеться обласний УКБ (управління капітального будівництва - ред.).

Палкі дискусії викликало питання створення "Музею російсько-української війни". Це обласний проєкт, на який планується виділити 40 млн гривень з обласного бюджету. Слов'янські депутати повинні були проголосувати за розробку детального плану території та виділення землі під будівництво музею.
Перед голосуванням слово взяв депутат від фракції ОПЗЖ Микола Батечко. Він зачитав звернення від жителів селища Семенівка, де планується будівництво об'єкта. Його виступ супроводжувався політичними маніпуляціями, під час якого він підіймав питання тарифів і пенсій, що не входить до повноважень міської ради.

“Хотілося б мені, щоб доповідач відповів скільки запитів він зробив з проблем жителів Семенівки? Ні одного. А зараз тужить. За 5 років палець об палець ніхто не вдарив. Я згодна, що народ живе бідно, але зараз на порядку денному абсолютно інше питання. Зараз мова йде про розвиток нашої громади. Робімо для міста те, що приверне сюди гроші, приверне сюди туристів", - зазначила депутат Ольга Алтунина.
"Сподіваюся, ви відповіли авторам листа, що гроші виділяють з обласного бюджету. А на інфраструктурні об'єкти ми не можемо нічого виділити, бо саме ваша фракція не приймає бюджет", - заявив депутат Олександр Беліменко.
Як зазначив міський голова Вадим Лях, питання створення музею був схвалений ще минулого року, самі жителі Семенівки були в курсі та не виступали проти цього. До того ж планується відновлення інфраструктури та створення нових робочих місць.

Розробка детального плану містить не тільки питання музею, а й відновлення готелю, будівництво АЗС та авторинку.
"З держави виділяють гроші на певний напрям. Ми не змінимо їх призначення. Будуть гроші на управління житлово-комунального господарства, витратимо на управління житлово-комунального господарства", - заявив Лях.
Після суперечок і звинувачень рішення все ж були прийняті з третьої спроби. Сесія триває.
Нагадаємо, що рівно 7 років тому змінилося життя не тільки жителів Слов'янська, а й усіх українців. 12 квітня 2014 року вважається точкою відліку початку війни на Донбасі. Журналіст, волонтерка, активістка і депутат поділилися своїми спогадами про цей день.
Читайте також: Казанський розповів, як 7 років тому бойовики захопили Слов'янськ
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.