
Росіяни судять захисників України в Донецьку та готують "трибунал" у Маріуполі, - Associated Press
В окупованому Донецьку росіяни судять п’ятьох іноземних громадян з Великобританії, Хорватії та Швеції. А в Маріуполі будують клітки для проведення судилища над захисниками "Азовсталі". Порушуючи міжнародне право, норми Женевської конвенції, закони та звичаї війни, готуються показово судити військовополонених за те, що ті захищали Україну.
У захопленому Донецьку, у камері під вартою у залі суду п’ятеро європейців. Це британці Джон Гардінг, Ендрю Хілл і Ділан Гілі, хорват В’єкослав Пребег, громадянин Швеції Матіас Густафссон. Їх окупанти "підозрюють" в найманстві та вербуванні. Передає Суспільне
"днр" змінили частину моїх свідчень, щоб отримати ті злочини, у яких мене сьогодні намагаються звинуватити", — розповів громадянин Великобританії Ділан Гілі у відео Associated Press
У разі доведення їх провини в ОРДЛО чоловікам загрожує смертна кара. Під час "засідання" полонені вини не визнали.
"Я готовий до того, щоб вони зачитували ці розбіжності в моїх свідченнях. Сьогодні на початку судового засідання я звернув увагу перекладача на те, що наші свідчення були неправильними", — пояснив затриманий Ділан Гілі.
Також російські військові продовжують підготовчі процеси до так званого "трибуналу" над українськими військовополоненими у Маріуполі, котрі обороняли завод "Азовсталь". У будівлі маріупольської філармонії ставлять металеві клітки для полонених, триває прибирання останніх будівельних лісів з тилової частини будівлі.
"Ми не бачимо ознак скасування або не скасування. Ми бачимо продовження підготовки посилені заходи охорони навколо саме будівлі філармонії. Виходячи з цього, ми робимо висновки припущення із нашими інсайдами, що поки що підготовка триває, — повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Правозахисниця Тетяна Катриченко розповіла журналістам, що такі дії над військовослужбовцями є воєнним злочином РФ.
"Військовослужбовців, незалежно від громадянства, ми говоримо зараз і про іноземних громадян, так звані суди контрольовані рф не на території рф, намагаються засудити за участь в бойових діях. Тобто не за воєнний злочин, чисто теоретично, а за участь у боях. А це і є також порушення, це є воєнний злочин — намагання засудити військовослужбовця за його участь у війні", — додала експертка.
Судове засідання у справі іноземців призначено на жовтень, повідомляють російські ЗМІ. Щодо судилища над захисниками Маріуполя, то Петро Андрющенко припускає, що є ймовірність, що росіяни ухвалили рішення не проводити його, але продовжувати шантажувати.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.