Росія використовує ЄСПЛ для просування своєї позиції щодо війни на Донбасі та окупації Криму
Російська Федерація використовує ЄСПЛ як майданчик для просування власних тез щодо війни на Донбасі та окупації Криму.
Про це в інтерв'ю виданню "Букви" розповів заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.
"… за ці роки нічого не змінилося. Росіяни намагаються затягувати судові процеси, створюють для цього абсолютно дивні підстави. З останнього - до нас прийшла інформація, що Росія попросила про використання статті 39 у справі про Донбас. Правило 39 - це така процедура, коли ЄСПЛ вимагає від держави вдатися до певних дій, щоб зупинити порушення прав людини. Наприклад, це може бути пов 'язано з необхідністю перевести ув' язненого в лікарню ", - зазначив Ліщина.
Поки Мін 'юсту лише відомо, що їхнє прохання про застосування "правила 39" якось пов' язане з сайтом "Миротворець".
Читайте: Єрмак заявив, що Україна підготувала план мирного врегулювання ситуації на Донбасі
"Можемо тільки здогадуватися, про що йдеться. Адже Росія весь час скаржиться, що їхні свідки та експерти в базі "Миротворця", тому не можуть давати свідчення, тому що вони бояться за своє життя і здоров'я. Так, навіть коли російських адвокатів включили в цей список - ми звернулися до "Миротворця" і цю ситуацію вирішили", - розповів він.
"І ми говоримо росіянам в ЄСПЛ: "Окей, звертайтеся до нас, ми можемо взаємодіяти з" Миротворцем "і вирішити проблему". Але Росія тільки говорить, що всі так бояться "Миротворця", що навіть не можуть давати свідчення. ЄСПЛ, до речі, на прохання Росії про застосування статті 39 відповів жорстко, приблизно так: "Якщо раптом у вас виникнуть конкретні питання - тоді звертайтеся", - розповів Ліщина.
Як повідомлялося раніше, Уряд України подав позов проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини. Його зареєстрували 19 лютого під номером 10691/21. У вересні 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) почав слухання у справі "Україна проти Росії" за звинуваченням російської сторони в порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму. 14 січня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав прийнятною для розгляду по суті справу "Україна проти Росії", яка стосується незаконної анексії Криму.