
Росія депортувала 3,5 тисячі українських в'язнів з ТОТ, — Лубінець
Окупанти депортували на територію росії 3500 ув’язнених, які відбували покарання на тимчасово окупованих територіях України.
Це було оголошено Дмитром Лубінцем, уповноваженим Верховної Ради з прав людини, після зустрічі з делегацією спеціальної доповідачки Ради ООН з питань запобігання катування та інших форм жорстокого, нелюдського або принижуючого гідність поводження чи покарання, Еліс Джил Едвардс.
“Поінформував, що російські окупанти депортували на територію рф 3500 ув’язнених, які відбували покарання на тимчасово окупованих територіях. Після відбування покарання вони перебувають в місцях тимчасового утримання для іноземців і росія відмовляється їх передати безпосередньо Україні, намагається під виглядом українських біженців відправити їх в Грузію або в Латвію”, — зазначив він.
Читайте: Україна повернула додому ще 9 українських дітей, — Лубінець
Лубінець презентував Едвардс діяльність Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму (НПМ) та заявив, що попри воєнну агресію та здійснення активних бойових дій, Україна забезпечує неухильне виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань в повному обсязі, у першу чергу — в частині забезпечення дотримання прав людини та громадянина шляхом реалізації НПМ.
Омбудсман поінформував спецдоповідачку Ради ООН про те, що від початку повномасштабної війни було проведено 525 відвідувань місць несвободи, за результатами перевірок яких за рік було направлено 109 подань уповноваженого та притягнуто 55 працівників до дисциплінарної відповідальності.
“Еліс Джил Едвардс повідомила про візит до місця, де Україна утримує російських військовополонених та запевнилась у тому, що вони перебувають у хороших умовах та не піддаються катуванням. Також цікавилась питаннями роботи СІЗО в Україні в умовах воєнного стану та отримала відповіді на всі питання, що стосуються цієї тематики”, — запевнив він.
Читайте: На окупованих територіях росіяни беруть на військовий облік і чоловіків, і жінок — Лубінець
Лубінець зазначив, що їхня стратегічна мета полягає в створенні найкращого національного превентивного механізму в Європі та викоріненні проявів жорстокого або нелюдського поводження не лише у місцях обмеження волі, але і в суспільстві загалом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.