Родина з Маріуполя відкрила пекарню в Хмельницькому і надає допомогу переселенцям
Родина Сапарових з перших днів повномасштабного вторгнення переїхала з Маріуполя до Хмельницького, де відкрила пекарню і надає допомогу переселенцям.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.
Повідомляється, що у Маріуполі Олексій Сапаров тримав декілька підприємств: ритуальну службу, СТО, автомийки, бізнес-центри. Його дружина Галина займалася весільним бізнесом. У Олексія та Галини троє дітей — Микола, Михайло та Марія.
Від початку повномасштабного вторгнення родина переїхала до Хмельницького і почала допомагати таким самим переселенцям, як і вони. Олексій мав у місті декілька комерційних приміщень, тому одне облаштував для хостела, а в другому відкрив соціально-адаптивний центр для переселенців.
"Ми закупили матраци, обігрівачі та щодня приймали десь до 70 людей. За два-три дні ми ще відкрили соціальний простір в іншому приміщенні. Психологи з Києва спілкувалися з людьми, ми шукали для них одяг і квитки, якщо хтось хотів виїхати, розробили програму, де на мапі Хмельницького можна було знайти точки з благодійною допомогою, медичними послугами, знайшли вчителів і створили курси з української, англійської та німецької мов, допомагали з відновленням втрачених документів", — згадує Олексій, передає Донецька ОДА.
Влітку 2023 року родина відкрила пекарню-кав'ярню "Культ тіста". Заклад знаходиться в одному приміщенні із соціально-адаптаційним центром для переселенців. У центрі працює Олексій, а в пекарні поруч — Галина та старший син Микола разом зі своєю дружиною Ганною. Молодші діти Михайло та Марія, повертаючись із навчання, також допомагають.
"Підприємець каже, що для випічки використовують власні сімейні рецепти. У Хмельницькому достатньо велика конкуренція, тож привернути увагу населення вони вирішили якістю та не виключають думки про розширення бізнесу. Дружина та діти працюють у новому бізнесі, а Олексій створив громадську організацію “Наш вибір — Україна“ і займається волонтерством: співпрацює з Червоним Хрестом, знаходить гуманітарну допомогу, одяг, ліки, допомагає із пошуком житла та роботи. Підприємець каже, що після перемоги України хоче обов'язково поїхати до Маріуполя та відновляти його, а ще йому дуже не вистачає моря", — повідомляє Донецька ОДА.
Читайте також: У Сваляві на базі гумхабу Старобільської РВА розпочато курс фізичної терапії для активних жінок ВПО
Читайте також: Минулоріч держава виплатила роботодавцям 320 млн гривень за працевлаштування переселенців