
Робота в IT-сфері: популярні цифрові професії на думку Jooble
Сьогодні увага більшої частини молоді звернена на сферу інформаційних технологій, завдяки широкому вибору спеціальностей та конкурентним заробітним платам. Також перевагою IT-сегменту є те, що попри поширену думку він охоплює не тільки програмування, але й маркетинг, рекрутинг, дизайн, менеджмент, тестування та інші напрями. Спеціалісти, яких цікавить робота віддалено, можуть переглянути актуальні вакансії на сайті Jooble.
Найкращі спеціальності, пов’язані з програмуванням
За простою назвою «програміст» ховаються декілька десятків посад IT-сфери. Сучасні девелопери створюють та підтримують програмне забезпечення для різноманітних застосувань. Вони працюють з однією або декількома мовами програмування, наприклад, Python, Java, C++, JavaScript тощо.
Разом з експертами з працевлаштування з компанії Jooble, ми виділили наступні перспективні професії:
- Веб-розробник (Web Developer) – спеціалізується на створенні сайтів та додатків на базі технологій HTML, CSS, JavaScript, PHP тощо. Розрізняють FrontEnd та BackEnd Development. Перші працюють зі стороною клієнта та забезпечують правильне відображення елементів на різних типах пристроїв, в той час, як другі відповідають за коректність роботи серверів.
- Мобільний розробник (Mobile Developer) – створює додатки для смартфонів і планшетів. Тут використовуються мови Swift та Objective-C або Java та Kotlin.
- Інженер з автоматизації (Automation Engineer) – розробляє програми для автоматизації процесів та систем для оптимізації роботи підприємств.
- Програмний інженер (Software engineer) – займається проєктування, розробкою, тестуванням та підтримкою програмного забезпечення. Зазвичай такі фахівці створюють оптимізовані програми, в яких надалі можна оновлювати та розширити функціонал.
- Адміністратор бази даних (Database Administrator) – створюють, управляють та оптимізують бази даних. Контролюють стабільне функціонування системи, щоб аналітики могли використовувати бази для швидкого пошуку інформації.
- DevOps інженер – синхронізує етапи створення ПО починаючи написаним кодом, закінчуючи тестуваннями та впровадженням оновлень.
Спеціалістів, що займаються програмуванням, поділяють на класи Junior, Middle та Senior. В Україні молодші розробники отримують від 600 доларів на місяць, середні – близько 2200-3000 доларів, а старші – від 3500 та вище, залежно від складності виконаної роботи.
Популярні нетехнічні спеціальності в IT:
- HR-менеджер – відповідає за підбір, розвиток, утримання співробітників, а також створення політик з управління персоналом.
- Project Manager – займається плануванням, керуванням та виконанням проєкт у межах встановлених термінів та бюджету.
- Product Manager – працює зі стратегіями розвитку продуктів, комунікує з клієнтами, аналізує ринок та приймає стратегічні рішення щодо продукту.
- Маркетолог – створює маркетингові стратегії, реклами, аналізує тенденції IT-ринку та співпрацює з клієнтами
- Technical Writer – розробляє технічну документацію продукту або програмного забезпечення, яка пояснює функції та правила використання.
- Спеціаліст служби підтримки – консультує співробітників та клієнтів компанії стосовно продукту, надає допомогу при виникненні проблем під час користування різними сервісами.
На перерахованих посадах спеціалісти-початківці мають можливість заробляти від 15000 гривень. Розмір доходів досвідчених працівників може доходити до 60000-80000 грн, в залежності від обсягу обов’язків та успіху проєктів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.