Рік війни: Андрющенко розповів про зруйновані житлові будинки у Маріуполі та можливість відновлення
Про зруйновані житлові будинки та можливість відновлення розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Про це він розповів у інтерв'ю Суспільному
Також: Андрющенко підсумував втрати мирних мешканців у Маріуполі за рік війни
Ми можемо казати, якщо брати безпосередньо місто, то в Маріуполі зруйновані щонайменше 60% багатоповерхівок і не менше 40% приватних будинків. Це будинки, які навіть візуально не підлягають відновленню. Загалом 90 відсотків всього житлового фонду має ознаки потрапляння снарядів того чи іншого виду артилерії й тому відсоток справжній можна буде встановити, якщо просто на них подивитись, - розповідає Андрющенко.
Цілком можливо, що житлова інфраструктура, що не підлягає відновленню, може складати: до 90% багатоповерхівок і до 60% — у приватному секторі. Але це цифри умовні.
"Вся інша інфраструктура теж втрачена. Електропостачання нормальне — втрачене. Те, що окупанти намагаються відновити, це не відновлення електропостачання в повному обсязі, це просто так латання дірок.
Вони [окупанти] відновили там відсотків на 60 теплопостачання різними шляхами: десь котельні запустили, десь мобільні встановили. Система працює з перебоями, а відсотків 40 не має опалення, йдеться про багатоповерхівки. Тому що в приватній забудові здебільшого все ж таки проблема опалення не на стільки критична: там простіше навіть переобладнати опалення. Тому в якось такому полу-холодному стані й пережили зиму. Звісно є будинки, де є повністю опалення. Таких точно не більшість", - розповідає радние мера.
Так само і з іншою інфраструктурою. Всі дороги на сьогодні — розбиті, точно не в довоєнному стані. Водопостачання — в критичному стані, тому що, наприклад, водовідведення, як частина водозабезпечення міста, взагалі не працює. Місто зруйноване, воно втратило все. Недарма ми кажемо, що на сьогодні Маріуполь, не існує як місто. Таким, яким він був, його немає. І він лише відродиться після де окупації.