Рієлтор з Донецька розповіла, хто купує житло в окупації
Після обмеження щодо перетину КПВВ з боку окупаційної влади, обіг нерухомості помітно знизився. Нерухомість в окупації дійсно дуже знецінилася, а ось держпослуги, послуги рієлторів і нотаріусів обходяться дорого. Середній цінник рієлтора - 1000 доларів. Тому потрібно приготуватися, що від мінімального цінника доведеться відняти ще й за послуги посередника.
Про те, як продають квартири в ОРДЛО, "Східному варіанту" анонімно розповіла рієлтор з Донецька.
Офіційної статистики з продажу нерухомості в ОРДЛО не існує, але місцеві рієлтори кажуть, що після введення карантинних обмежень з боку «влади ЛДНР» продавати квартири стало складніше.
"Людям тепер майже неможливо приїхати сюди. Тільки через Росію. Це, звичайно, дорожче. Тому попит на послуги впав. До того ж майже щороку є якісь зміни в місцевому «законодавстві». У середині 2020-го року тут вирішили не визнавати українські довіреності від нотаріусів, наприклад. Тому те, що вам розповідають ваші знайомі про продаж квартир у 2020 році, вже не працює сьогодні", - анонімно розповідає "Східному варіанту" рієлтор з Донецька Світлана (ім'я змінено на прохання героїні).
Через карантин записуватися в усі місцеві «держоргани» потрібно заздалегідь. Хоча рієлтор каже, що про все можна домовитися на місці.
"Ринок трохи сколихнувся, коли тут заявили, що покинуті квартири з боргами будуть націоналізувати. Деякі приїжджали в Донецьк спеціально, щоб продати квартиру і отримати хоч трохи грошей. Але не можу сказати, що це тенденція", - говорить рієлтор.
Купують квартиру в окупації, в основному, місцеві жителі, які вже міцно вкоренилися на місцевій «держслужбі», або працюють в Росії вахтовим методом. Але іноді купують і громадяни Росії.
"Але вони що попало не вибирають. Запит до нас, рієлторів, завжди такий: хороший ремонт, наявність меблів, середній поверх і так далі. В основному купують російські чиновники, які сюди якимось чином відправляються працювати. Ціни на квартири і комуналку їм тут дуже подобаються. А все інше - послуги банківські, державні, транспорт, комендантська година… Звичайно, вони не в захваті", - коментує Світлана.
Читайте: Переселенка розповіла про досвід продажу житла в ОРДО