Рідні військовополонених з "Азовсталі", Оленівки приєдналися до акції на Майдані Незалежності в Києві: фото
Кілька сотень рідних військовополонених і зниклих безвісти захисників України з різних підрозділів ЗСУ провели вийшли у суботу, 1 жовтня, на акцію на Майдан Незалежності у Києві.
Про це повідомляють кореспондентки Суспільного.
Рідні захисників, які зараз перебувають в полоні або вважаються зниклими безвісти, вийшли на Майдан, щоб звернутися до світової спільноти, розповіла Суспільному співорганізаторка акції Наталія Єпіфанова.
За її словами, люди хочуть нагадати представникам міжнародних організацій, що українські військові потрапили у полон, боронячи не тільки Україну, а й безпеку Європи.
Зокрема, від Міжнародного Червоного Хреста учасники акції чекають, щоб вони забезпечили права військовополонених за Женевською конвенцією.
“Це єдина організація яка може і мусить бути дієвою. Ми вимагаємо від них, щоб вони сформувалися гуманітарну місію, щоб відправили конвой з гуманітарною допомогою. Настають холоди, ми знаємо, що наші хлопці мерзнуть, недоїдають. Росія катує їх голодом. холодом, відсутністю ліків”, — сказала Єпіфанова.
"Обміняйте всіх на всіх!" — рідні військовополонених
Звертаючись до ООН, співорганізаторка акції зазначила, що люди чекають від організації на політичне рішення.
“У нас є обмінний фонд, обміняйте всіх на всіх. Знайдіть політичні рішення! Вони є”, — сказала Єпіфанова.
За її словами, учасники акції дуже раді за кожну людину, яку звільнили з полону окупантів 21 вересня.
“Але не повинні забувати, що нині в застінках російського ката перебуває близько 7 тисяч полонених людей (За даними віцепрем’єрки з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук, у полоні російських окупантів перебувають близько 2,5 тисячі українських військовослужбовців та цивільних — ред.). Це не звільнено на сьогодні біля 90%”, — розповіла співорганізаторка акції.
Рідні військових вимагають оприлюднити списки всіх полонених
Учасниця акції Єлизавета Краснюченко розповіли, що її наречений Сергій Семена пішов захищати Київ 15 березня. Долучився до територіальної оборони до 112 бригада 129 батальйону. Потім в червні їх переправили на передову в Тошківку, де відбувались бої.
“Наразі, дуже багато хлопців, які були в Тошківці, на Луганщині, були прикомандировані до 57 бригади 34 батальйону, вважаються зниклими безвісти. Це — понад 200 осіб. Всі військові цієї бригади вважаються безвісти зниклими, мій чоловік теж”, — розповіла жінка.
За її словами, рідні військових понад 3 місяці звертались до поліції, СБУ, ДБР, до Координаційного штабу.
“Всюди, де тільки можна ми писали заяви і отримували відписки на них, що: “Територія окупована і нічого зробити не можемо”. Невідомо дійсно, чи вони загинули, чи вони в полоні, але ситуація не змінюється понад 3 місяці”, — розповіла вона.
За словами жінки, востаннє зв’язок з чоловіком був 16 червня.
“Він мені написав повідомлення у Фейсбуці, після цього зв’язок зник. Побратими його говорять, що він загинув. Але теж цікава історія в тому, що чомусь дуже часто так буває, що говорять загинув, а потім опиняється в полоні. І ми не знаємо, нам не оприлюднюють цих списків. Ми прийшли сюди, щоб озвучити цю проблему, тому що ми хочемо знати де наші рідні", — сказала Єлизавета Краснюченко.
За її словами, рідні військових вимагають оприлюднити списки всіх полонених, щоб близькі чітко знали: чи вони в полоні, чи вони загинули. Друга вимога — обмін всіх на всіх. І третя вимога — повернути тіла загиблих.
Акція рідних військовополонених, Київ, 1 жовтня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська, Суспільне.
"Ми хочемо, щоб нас не забували"
“Востаннє зв’язок був із ним в травні. Він дзвонив з Оленівки, 1 хвилина і все. Ми з Донецької області, з Краматорська. Ми хочемо, щоб на нас звернули проблему, не забували нас”, — розповіла дружина полоненого воїна з “Азовсталі” Євгена Жильченка Дарина.