Рятівники закликали не поспішати повертатись у деокуповані міста Луганщини
ДСНС закликали не поспішати повертатися у звільнені міста та села Луганської області, адже майбутнє розмінування Луганщини може зайняти не менше 10 років.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на sd.ua.
Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що на розмінування Луганщини піде не менше 10 років. І це буде першим кроком після деокупації.
"Тут дуже важкий крок, дуже зрозумілий. Це розмінування. Справа в тому, що якщо взяти, до прикладу, ту війну, яка проходила в Хорватії в 90-х роках, то зараз я спілкувався з послами. І вони кажуть, що більше 10 років вони розмінували свою територію. Така щільність вогню, яку на себе прийняла Луганщина, стільки обстрілів робила постійно російська армія…", - каже Гайдай.
Як зазначають рятівники, у звільнені населені пункти Луганщини піротехнічні підрозділі ні ДСНС, ні поліції ще не заходили.
«На жаль, поки рано ще їхати на територію Луганщини», - кажуть у ДСНС.
Проте після окупації Луганщини ДСНС-ники працювали у Київській, Чернігівській, а потім в Харківській області. Зараз вже працюють в Херсоні, після його деокупації.
У ДСНС застерігають, що вибухонебезпечні предмети можна знайти всюди, тому варто точно знати, чи перевірили житло, не виходити на узбіччя доріг, не фотографуватися разом з кинутою технікою.
"Зовнішній вигляд предмету може маскувати його дійсне призначення. В ролі камуфляжу для підривних пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, ящики, іграшки, ґаджети та інше", - розповідають рятівники.
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області наголошує на дотриманні правил безпеки на деокупованих територіях в умовах високої мінної забрудненості.
• Завжди уточнюйте, чи перевірялися ваш дім, подвір’я, квартира, вулиця, квартал піротехнічними підрозділами.
• У разі виявлення підозрілого предмета не підходьте та не чіпайте його. Треба відійти на безпечну відстань та повідомити про знахідку за номерами 101 або 102.
• Перед пересування містом, селом дізнайтеся у фахівців ДСНС, які провулки, вулиці, квартали були обстежені на наявність вибухонебезпечних предметів і стали безпечними для переміщень.
• Не ігноруйте попереджувальні знаки про мінну небезпеку. Оминайте такі місця.
• Не сходьте на узбіччя доріг. Не відвідуйте паркові зони.
• У жодному разі не наближайтесь до покинутої військової техніки та не фотографуйтеся поряд. Є ймовірність, що техніку було заміновано. Всередині та навколо неї можуть знаходитися розкидані боєприпаси, що не вибухнули.
"Шановні громадяни! Не поспішайте повертатися у звільнені міста та села. Піротехнічні підрозділи щодня здійснюють комплекс заходів з обстеження деокупованих територій на наявність вибухонебезпечних предметів. Тільки після оголошення органами влади про безпекову ситуацію у вашому регіоні – ви можете повернутися додому, не наражаючи себе на небезпеку", - зазначили у ДСНС.