
Питання екологічної загрози на Донеччині та Луганщині обговорюється в ТКГ: планують зробити знімки територій з космосу
Збройний конфлікт загострює екологічні проблеми Донбасу і може привести до негативних наслідків.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на Міндовкілля
Про це під час слухань в комітеті на тему "Проблеми затоплення шахт і забруднення питної води в межах Донецької та Луганської областей" заявила директорка департаменту по поводженню з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Олена Колтик.
За словами Олени Колтик, суттєвою проблемою є відсутність моніторингових даних по регіону, адже більшість затоплених шахт знаходяться у так званій «сірій зоні», тобто на тимчасово окупованій території.
Неконтрольоване затоплення шахт може призвести до погіршення якості підземних та поверхневих вод по обидва боки лінії зіткнення. Суттєвий ризик для населення – це забруднення колодязів питної води. Також існує загроза забруднення поверхневих вод промисловими відходами, що зберігаються на шламонакопичувачах та хвостосховищах підприємств регіону.
Для оперування актуальною інформацією про екологічну ситуацію в Донецькій і Луганській областях, наразі Міндовкілля веде переговори з Державним космічним агентством України щодо можливості отримання даних з космічних знімків.
Крім того, екологічні питання обговорюються в рамках роботи профільної підгрупи Тристоронньої контактної групи. Однак, на сьогодні консенсусу в цьому напрямку не досягнуто.
Для детального аналізу екологічних проблем регіону та можливих шляхів їх вирішення під час комітетських слухань піднято питання включення представників Міндовкілля до складу Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України.
Раніше повідомлялося: за рік на Донбасі було зруйновано 18 природних заповідних територій
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.