"Провайдерам в зоні ООС потрібна державна підтримка": медійники звернулися до голови Нацради
АППК звернулася до голови Нацради з невідкладної державної підтримки провайдерів в районі проведення ООС.
Про це повідомляє Східний варіант.
З метою збереження функціонування вітчизняних провайдерів програмної послуги в районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС), Асоціація правовласників та постачальників контенту, як професійне об'єднання суб'єктів господарювання у конвергентних сферах телебачення і телекомунікацій, звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим'юк та віцепрем'єр-міністра України – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова з проханням ініціювати заходи щодо державної підтримки провайдерів у зоні прийому передавачів ОРДЛО стандарту DVBT2.
«Коронокриза, підвищення роялті від основних постачальників контенту на 30% з 2021 року поставила на межу банкрутства та припинення діяльності провайдерів аналогового кабельного ТБ. Через зростання собівартості послуг, провайдери вимушені збільшувати тарифи для споживачів, що спонукає абонентів переходити на безкоштовний цифровий ефір. Особливо критична ситуація склалася на сході України в районі проведення ООС», – йдеться у зверненні АППК.
1-5 листопада 2020 року Асоціація провела вибірковий моніторинг (шляхом опитування) стану аналогового та ефірного мовлення в окремих населених пунктах: Слов'янськ, Маріуполь, Часів Яр, Соледар, Вугледар, Добропілля.
Встановлено, що в цих містах досі доступне для перегляду безкоштовне російське телебачення з так званої ДНР/ЛНР.
Зауважуємо, вітчизняні провайдери з 2021 року мають підвищити свої тарифи до 99 грн для абонента на місяць за доступ до пакета українських телеканалів. Для порівняння, 2017 року середня абонентська плата за програмні послуги в таких містах для мешканців складала близько 35 грн за доступ до 30-60 телеканалів. Ситуація ускладнюється ще й тим, що в ООС спостерігається хронічна затримка заробітної плати працівникам на містоутворюючих підприємствах, що обумовлює дуже низьку платоспроможність населення.
Враховуючи те, що згортання бізнесу аналогових телемереж як єдиного стабільно функціонуючого джерела українського мовлення у районі проведення ООС призведе до того, що сотні тисяч глядачів можуть перейти у ворожий інформаційний простір, а інші заходи (зміна модуляції українського Т2, будівництво веж, аудит системи глушіння тощо) потребують значного часу, АППК просить надати державну допомогу провайдерам програмної послуги, які працюють у вказаному районі:
- Передбачити у Державному бюджеті України на 2021 рік кошти на допомогу провайдерам програмної послуги, які здійснюють діяльність у районі проведення ООС і знаходяться у зоні прийому передавачів ОРДЛО у стандарті DVBT2.
- Спільно з іншими державними органами і громадськістю напрацювати механізм надання такої допомоги.
- Затвердити перелік компаній, які потребують допомоги у районі проведення ООС у зоні прийому передавачів ОРДЛО стандарту DVBT2.
За експертною оцінкою АППК, мінімальний обсяг державної допомоги, який може уповільнити зростання абонентської плати і утримати глядачів на українських системах телебачення на рік, може скласти орієнтовно 27 млн грн, з них для міст з населенням до 50 тис. – 9 млн грн.