Уряд вирішує проблему документів з окупованих територій
Радник віце-прем'єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Юна Потьомкіна заявила, що в законопроекті «Про засади державної політики перехідного періоду» закладені нові підходи у роботі з документами, які видаються на тимчасово окупованих територіях України. Нововведення, зокрема, стосуються освіти та паспортизації.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на публікацію Телеканалу "Дім".
Законопроєкт передбачає полегшення побутового життя, яке сьогодні є у громадян України, які проживають на окупованих територіях, повідомила радниця міністра.
"Ідеться й про освіту, і про контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ), і про діджиталізацію процесів, і багато про що інше", — розповіла Потьомкіна.
Радниця міністра заявила, що під час розробки документа брали до уваги принцип конвалідаціі.
"Ми наводимо принципи з досвіду інших країн, зокрема Хорватії — принцип конвалідації. Він свідчить про те, що ми, не визнаючи окупаційну проксівладу, яка на сьогодні видає величезну кількість документів (пов'язаних із народженням, смертю, розлученнями та іншими етапами життя), повинні забезпечити нашим громадянам принцип посвідчення юридичного факту", — пояснила Потьомкіна.
По ее словам, по документам об образовании возникла дискуссия, но в итоге решено учитывать школьные аттестаты. За словами радниці, щодо документів про освіту виникла дискусія. У підсумку вирішено брати до уваги шкільні атестати.
"Що стосується документів про освіту. У нас була велика дискусія в цьому напрямі й з Міністерством освіти, і з нашими колегами. На сьогодні ми дійшли того, що братимемо до уваги ті атестати, які видані після закінчення школи", — оголосила Потьомкіна.
А ось ситуація з виданими на окупованих територіях дипломами вимагає більш детального підходу. Зараз Мінреінтеграції працює над відповідним законопроєктом.
"Що стосується інших дипломів про вищу освіту. Ми ж не знаємо програми, за якою відбувається навчання. Дуже залежить від того, яке саме навчання, про які професії йдеться. Ми подібні механізми та принципи виписуватимемо вже в тому законопроєкті, робота над яким здійснюється Міністерством реінтеграції. Цей законопроєкт поки носить робочу назву "Про процедури". І це вже буде саме той проєкт, де будуть виписані поетапні механізми, як саме ми працюватимемо з дипломами про вищу освіту на окупованих територіях", — уточнила радниця міністра.
Щодо паспортизації, яку на тимчасово окупованих територіях України проводить Росія, думку української влади можна дізнатися за посиланням: "Залишаються громадянами України": радниця Резнікова про російську паспортизацію в ОРДЛО"