Правозахисники заявили, що адмінпослуги повинні надаватися у встановлений термін, попри карантин
Попри карантин, адміністративні послуги громадянам повинні надаватися в термін, визначений законом. Затримка може бути не більше ніж на 30 днів. Про це розповіли правозахисники "Юридичного порадника для ВПО",
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на "Дом".
Так, у березні 2020 року Верховна Рада України ухвалила закон № 530-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". Документ серед іншого призупинив строки надання адміністративних послуг, починаючи з дня введення карантину.
Ця норма була введена для зменшення тиску на державні органи, які тільки починали переходити на нові "карантинні" умови роботи.
"На практиці ж вона фактично призвела до того, що окремі надавачі адміністративних послуг почали зловживати відповідним "правом" та на свій розсуд встановлювати терміни розгляду поданих документів для отримання тієї чи іншої адміністративної послуги. Зрештою подані документи могли залишатися без уваги два, а то й більше місяців",
— зазначають правозахисники.
Водночас 10 жовтня 2021 року набув чинності закон № 1755-IX, яким внесено зміни до закону № 530-IX. Новим законом передбачено відновлення перебігу термінів надання адміністративних послуг, які були припинені на період встановлення карантину.
Тому подані в період карантину заяви повинні бути розглянуті в порядку черговості їх надходження. Заразом термін розгляду не може перевищувати граничного терміну надання адміністративних послуг, визначеного законом, на понад 30 днів.
Водночас продовжує діяти норма про призупинення перебігу терміну звернення щодо отримання адміністративних та інших послуг, визначених законом з дня оголошення карантину.
"Це означає, що якщо термін отримання таких послуг припадає на період карантину, їх можна буде безперешкодно отримати вже після завершення карантину. Стосується це і паспортних послуг, зокрема оформлення вперше ID-карти, вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки після досягнення особою відповідного віку",
— акцентують правозахисники.