
Правозахисники розповіли про проблеми жителів ОРДЛО
Правозахисники повідомляють, що є широке коло питань, які потрібно вирішувати, щоб полегшити життя жителям ОРДЛО.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на Дом
Жителі тимчасово окупованих територій України не мають випадати з правового поля держави. Аби запобігти цьому, потрібна політична воля. Таку думку висловив юрист громадської організації "Донбас SOS" Михайло Фоменко.
Читайте також: без права на виїзд? Що відбувається на КПВВ Донбасу і що робити зі штрафами
На його думку, є широке коло питань, які треба розв’язувати, аби полегшити життя мешканцям тимчасово окупованих територій України.
"Це стосується громадян, які мешкають на окупованих територіях і, наприклад, хочуть виїхати та отримувати якісь послуги, хочуть проживати на підконтрольній території. Усі знаємо про проблеми отримання пенсії, проблеми невиплати заборгованості, яка зараз є. Нещодавно у нас був ухвалений порядок виплати цих заборгованостей по пенсіям, і з ним теж не все так просто. Потрібен буде час, щоб зрозуміти, яким чином це все працюватиме, а поки що ця проблема залишається", — зазначає Фоменко.
Гострою залишається й проблема паспортизації жителів окупованих територій, пов’язана з вимогою підтвердження особи.
"Дуже часта ситуація, коли люди виїжджають із тимчасово окупованих територій, вони не мають можливості надати свідків. Тобто до нас зверталися люди, які є сиротами. Вони виїжджають на підконтрольну територію і стикаються з величезною проблемою, бо вони фізично не можуть надати родичів, сусідів, тому що ми всі розуміємо — карантинні обмеження та складнощі, пов’язані з перетином лінії зіткнення, виїздом на підконтрольну територію", — констатує юрист.
Це — виклик і ризик для держави.
"Це несе у собі певний ризик безгромадянства, коли на території України є громадяни України, які не можуть підтвердити свою особу, не можуть підтвердити необхідний обсяг даних для отримання свого паспорта. Як наслідок вони випадають із правового поля України, і це погано для держави. З цією ситуацією треба боротися, але для цього потрібна значна політична воля, щоб це легалізувати", — наголосив Михайло Фоменко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.