Правозахисники повідомили про те, що фільтрувальні станції води на Донеччині можуть становити загрозу навколишньому середовищу
Фільтрувальні станції води на Донеччині можуть становити загрозу.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Суспільне
Основним джерелом водопостачання в Донецькій та Луганській області є р. Сіверський Донець.
У межах цих регіонів функціонують понад 20 фільтрувальних станцій, які забезпечують питною водою майже 5,5 млн людей.
Справа в рідкому хлорі, який зберігається на фільтрувальних станціях Донецької області. Його викид в атмосферу може стати причиною отруєння людей.
Про це повідомляє на своїй сторінці БФ "Право на захист".
"До складу "Донецької", "Верхнєкальміуської", "Старокримських № 1, 2", "Горлівських № 1, 2" фільтрувальних станцій КП "Компанія "Вода Донбасу" та "Західної фільтрувальної станції" КП "Попаснянський районний водоканал" належать хлорні та реагентні господарства, де в ємностях під тиском зберігається рідкий хлор", — інформує БФ "Право на захист".
Вони додали, що це створює передумови до виникнення техногенної та екологічної катастрофи в разі пошкодження та розгерметизації ємностей.
У повідомленні зазначили, що через пошкодження резервуарів, у яких під тиском зберігається рідкий хлор, при викиді його в атмосферу може відбуватись отруєння людей. Хімічне отруєння хлором вважається важким та може призвести до летальних випадків.
За даними фонду, зона можливого хімічного зараження становить від 2 до 30 км², а у зоні можливого хімічного зараження можуть опинитися до 90 тис. людей.